МАНІПУЛЯЦІЯ: Євросоюз поширив санкції на тимчасово окуповані території Херсонської і Запорізької областей, а отже визнав ці регіони російськими

МАНІПУЛЯЦІЯ: Євросоюз поширив санкції на тимчасово окуповані території Херсонської і Запорізької областей, а отже визнав ці регіони російськими

18 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
949

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі розповсюджують інформацію, нібито Євросоюз визнав тимчасово окуповані території Запорізької та Херсонської областей територією росії, бо поширив санкції на ці регіони.

Утім, це — маніпуляція. Санкції спрямовані проти колаборантів на тимчасово окупованих територіях Херсонської і Запорізької областей. Крім того, Євросоюз засуджує анексію цих регіонів і не визнає результати псевдореферендумів.

Скриншот допису

6 жовтня 2022 року Євросоюз погодив восьмий пакет санкцій проти росії. Він вносить до європейського законодавства основу для встановлення граничного обмеження ціни на закупівлю російської нафти, що транспортується танкерними суднами, а також продуктів нафтопереробки у торгівлі з третіми країнами. ЄС також розширив перелік товарів, які заборонені до імпорту до ЄС (зокрема сталеливарну продукцію, деревину, папір та інші).

Крім цього, ЄС ввів санкції проти юридичних та фізичних осіб, які причетні до псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях. Обмежувальні заходи розповсюджуються на осіб, які ухвалюють рішення, олігархів, високопоставлених військових та пропагандистів, які підривають територіальну цілісність України. 

Також на окуповані Херсонську та Запорізьку області поширили дію санкцій, раніше введених проти «лнр» та «днр»: заборону на імпорт товарів з цих регіонів, обмеження на торгівлю та інвестиції, заборону надання туристичних послуг, заморозку активів осіб у санкційних списках, заборону в’їзду для цих осіб на територію ЄС тощо.

Однак обмежувальні заходи не поширюються на цивільних у цих регіонах. У повідомленні також не йдеться про нібито визнання цих територій частиною рф. У Євросоюзі засуджують анексію рф територій України та заявляють, що ніколи не визнають псевдореферендумів у тимчасово окупованих регіонах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний