МАНІПУЛЯЦІЯ: За час призупинення масової вакцинації різко скоротилася дитяча смертність | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: За час призупинення масової вакцинації різко скоротилася дитяча смертність

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
14 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
644

Перевірка фактів у рамках партнерства із Facebook. 

Мережею поширюють схожі дописи зі скріншотом «дослідження», яке начебто підтверджує, що зупинення масової вакцинації призвело до різкого зменшення смертності дітей та немовлят у США. Насправді немає жодного доказу такого зв’язку. 

На світлині наведено уривок звіту («white paper») громадської організації Health Choice, яка виступає проти обов’язкової імунізації, а вакцинацію пов’язує із небезпекою для здоров’я дітей та дорослих. Вони проаналізували показники смертності у США Центру з контролю та профілактики захворювань за період пандемії нового коронавірусу і порівняли їх із аналогічними даними минулих років. 

У звіті вказують, що початок зменшення смертності немовлят припав на початок березня, коли різко зменшилася кількість замовлень у постачальників вакцин. Автори не стверджують, що немовлята стали помирати рідше саме через призупинення планової вакцинації, однак підводять до такого висновку, маніпулюючи статистикою. 

Дійсно, порівняно з минулими роками смертність у дитячому віці скоротилася. Однак досі невідомі дані щодо смертності немовлят та дітей за причинами смерті, тому визначити, що саме вплинуло на статистику, неможливо. Дитяча смертність загалом поступово скорочувалася у США протягом останніх 7 років. 

Ми вже неодноразово розвінчували фейки про вакцини, наприклад, тут і тут

Те, що вакцинація призводить до смертей немовлят та дітей або становить значний ризик їхньому здоров’ю, не було підтверджено. Натомість ефективність масової імунізації була неодноразово доведена. Наприклад, до того, як винайшли вакцину, у 1921 році від дифтерії померло понад 15 тис. американців. А між 2004 та 2014 роками Центр з контролю та профілактики захворювань США зареєстрував усього два випадки дифтерії.

Масова вакцинація допомогла ліквідувати або значно стримати ряд захворювань, таких як кір, туберкульоз, поліомієліт тощо, які раніше призводили до численних жертв серед населення в усьому світі. У той час як країни з низьким рівнем вакцинації час від часу переживають нові спалахи цих хвороб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний