МАНІПУЛЯЦІЯ: За створення сайту за шаблоном РПЦ черкаському митрополиту вручили звинувачення у держзраді

МАНІПУЛЯЦІЯ: За створення сайту за шаблоном РПЦ черкаському митрополиту вручили звинувачення у держзраді

21 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
262

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють повідомлення, нібито Служба безпеки України повідомила про підозру у державній зраді митрополиту Черкаської єпархії Української православної церкви Московського патріархату за створення сайту за шаблоном російської православної церкви. 

Утім, це маніпуляція.

6 квітня 2023 року СБУ вручила підозру керівнику Черкаської єпархії УПЦ (МП) Феодосію (Снігірьов). Однак за даними відомства митрополит не лише створив сайт за шаблоном РПЦ, а  Під час розробки сайту було використане російське програмне забезпечення, за допомогою якого новини та тези з виправданням російської агресії із російських новинних ресурсів, зокрема «patriarchia.ru» та «pravoslavie.ru», ретранслювали в український медіапростір. Наприклад, на сайті вихваляли діяльність московських священників, які допомагають агресору, та закликали до об’єднання релігійних громад у війні проти України.

Тому за виправдовування, заперечення збройної агресії рф, а також підтримку збройних сил росії СБУ повідомило про підозру Снігірьову за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України («Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників». 12 квітня Снігірьову обрали запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт на 60 діб.

20 лютого 2023 року СБУ вже повідомляла Феофанію про підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. У відомстві зазначили, що митрополит поширював висловлювання, які порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та переконань.

Російські медіа не вказали усіх деталей справи та зазначили, ніби єдиний доказ проти митрополита — сайт за шаблоном РПЦ.

7 квітня одним із перших маніпулятивне твердження у своєму телеграм-каналі поширив Володимир Корнілов — оглядач міжнародного інформаційного агентства «росія сьогодні», який висловлював українофобські тези. Пізніше інші російські новинні ресурси поширили інформацію, посилаючись на Корнілова.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний