МАНІПУЛЯЦІЯ: Закон про легалізацію медичного канабісу призведе до розквіту наркоторгівлі в Україні

МАНІПУЛЯЦІЯ: Закон про легалізацію медичного канабісу призведе до розквіту наркоторгівлі в Україні

23 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
512

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу, який «продавлювали західні лобісти». На думку авторів допису, це рішення неминуче перетворить Україну на місце широкого виробництва та обігу наркотичних речовин, а це, мовляв, погано позначиться на здоров’ї молоді.

Утім, це неправда.

7 червня 2022 року Кабмін підтримав законопроєкт, який мав розширити доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих унаслідок війни. 14 червня законопроєкт схвалив профільний комітет.

Однак законопроєкт досі не розглянула Верховна Рада. 30 вересня голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявляв, що в Раді немає достатньої кількості голосів, щоб підтримати цей законопроєкт.

Насправді документ не передбачає легалізацію і вільний обіг канабісу. Законопроєкт №7457 має на меті розширити доступ пацієнтів із тяжкими захворюваннями до необхідного лікування. Так, ліки з екстрактом канабісу застосовуються для лікування нудоти та блювоти, спричинених хіміотерапією, зменшення частоти нападів при епілепсії, також дослідження показують позитивний вплив таких препаратів на симптоми розсіяного склерозу. Окрім цього, медичний канабіс використовується для полегшення симптомів при депресивних розладах та постравматичному синдромі.

Міністр охорони здоров`я Віктор Ляшко пояснював, що у препаратах на основі медичного канабісу міститься речовина канабідіол, яка не має вираженої психоактивної дії. Тоді як психоактивним компонентом канабісу є тетрагідроканабінол (ТГК). У той час як канабідіол не викликає залежності, натомість він є гарним спазмолітиком, має сильну протисудомну та протиепілептичну дію.

У МОЗ також наголосили, що буде встановлений жорсткий нагляд за вирощуванням рослин, а також за виробництвом та реалізацією препаратів. Зокрема кожна партія та одиниця фасованої продукції буде промаркована унікальним штрихкодом. Крім того, буде створений електронний реєстр обліку переміщення сортів рослин на всіх етапах обігу. До того ж купити такий препарат можна буде лише за електронним направленням, яке видав лікар.

«Кожен кущ, який вирощуватиметься для медичних цілей, матиме GPS трекер. Національна поліція зможе відстежувати шлях від виробника до хворого. Це також буде контролюватися Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров‘я», — повідомив Михайло Радуцький. 

Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда зауважив, що з 1 листопада в Україні ухвалили закон, який регулює відпуск лікарських засобів, у складі яких є наркотичні речовини, за електронним рецептом. Такий механізм дозволив відстежити в електронній системі будь-які відхилення чи маніпуляції. «Лікарські засоби на основі канабісу не відрізняються від них нічим. Є усталені правила обігу, потрібно просто за цими правилами, використовуючи сучасні інструменти, дозволити обіг таких препаратів», сказав Комаріда.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний