Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Закон про примусову вакцинацію скасований в Данії після масових протестів

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
231

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про те, що нібито в Данії під тиском масових протестів скасували закон про примусову вакцинацію. 

Скриншот допису, який поширюють у мережі

Утім, це маніпуляція

Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює видання NewsPunch, на яке посилаються у дописах, як ненадійне джерело, що регулярно поширює радикальну праву пропаганду, теорії змови та користується неперевіреною інформацією.

У статті NewsPunch опубліковані вирвані з контексту цитати данського онлайн-видання “The Local”. У статті “The Local” йдеться про те, що законопроєкт передбачав примусовий огляд, госпіталізацію, лікування та поміщення в ізоляцію не всіх осіб, а лише тих, які мають позитивний тест на небезпечні захворювання. 

Щодо щеплень, то передбачалась не примусова вакцинація всього населення, а лише окремих груп ризику, які визначить Управління охорони здоров’я Данії, для того, щоб уникнути поширення небезпечної хвороби. Законопроєкт справді передбачав, що люди, які відмовлялися б від вакцинації, могли б бути затримані. 

Однак медики висловили занепокоєння запропонованим проєктом, адже той надав би уряду багато повноважень, законопроєкт був винесений на обговорення. Через критику різних організацій запропоновану версію проєкту не ухвалили, зокрема і через протести на захист прав людини. 

У лютому в Данії ухвалили закон у іншій редакції, пункт про примусову вакцинацію окремих груп населення виключили.

Раніше ми спростовували фейк про те, що у Нью-Йорку згідно з новим законопроєктом пропонувалась можливість надати владі права затримувати людей, «небезпечних для здоров’я населення».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний