МАНІПУЛЯЦІЯ: Законопроєкт 4142 віддасть людей в руки фармацевтичних лобістів | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Законопроєкт 4142 віддасть людей в руки фармацевтичних лобістів

29 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
13188

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соціальній мережі Facebook поширюють інформацію, що нібито у разі прийняття Верховною Радою законопроєкту №4142 людей «віддадуть в руки фармацевтичних лобістів». Над людьми будуть проводити експерименти, а якщо вони відмовляються від щеплень, то будуть обмежені від роботи чи навчання. 

Проте, це маніпуляція.

По-перше, обов’язкові календарні щеплення, зазначені в частині 1 ст. 41 цього законопроєкту, прописані в наказі МОЗ й чинні ще від 2011 року. До цього переліку належать профілактичні щеплення з метою запобігання захворювань на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз, вірусний гепатит В, паротит, краснуху, пневмококову та гемофільну інфекцію. Тобто, щеплення проти таких хвороб робили й раніше.

До того ж, особа має право відмовитися від профілактичних щеплень. Для цього потрібно надати лікарю письмове підтвердження про відмову щеплюватись. У разі, якщо особа порушує санітарне законодавство, що призводить до поширення інфекційної хвороби, то всі витрати на епідеміологічні розслідування та ліквідацію наслідків, можуть бути покладені на цю особу добровільно або у судовому порядку. 

По-друге, у законопроєкті зазначено, що в разі загрози виникнення епідемії, КМУ може приймати рішення про додаткові щеплення за поданням МОЗу. Це не означає, що КМУ постійно буде додавати обов’язкові щеплення на власний розсуд. Положення стосується лише надзвичайних ситуацій. Такий порядок проведення додаткових щеплень чинний ще від від 2011 року й затверджений у наказі МОЗу. 

Крім того, усунути від роботи через відмову щеплюватись можуть працівників підприємств, якщо вони несуть загрозу поширення інфекції. Від навчання можуть усунути особу, яка поширює інфекцію та загрожує іншим. МОЗ може встановити перелік професій та підприємств, які передбачають наявність щеплення. Про всі види зайнятості не йдеться.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний