МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський привітав Голову КНР з державним святом, попри закон про декомунізацію

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський привітав Голову КНР з державним святом, попри закон про декомунізацію

26 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
408

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито Президент України Володимир Зеленський привітав телеграмою Голову Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна з нагоди 72-ї річниці утворення КНР. У дописах наголошують, що президент Зеленський забув про декомунізацію в Україні.

Скриншот допису

Однак, це — маніпуляція: декомунізація не стосується україно-китайських відносин чи правлячої Комуністичної партії Китаю.

На офіційних сторінках Офісу Президента України відсутні будь-які повідомлення про привітання очільника КНР з Днем утворення КНР. Новина була опублікована на сайті Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ». У виданні зазначили, що відповідну інформацію їм надали в Посольстві Китаю в Україні. 

У повідомленні йдеться, що «у вітальній телеграмі Президент Зеленський високо оцінює значні успіхи китайського народу в побудові сильної, вільної, заможної держави, протидії кліматичним змінам, модернізації суспільства та створенні інноваційної економіки». 

На сайті Посольства Китаю відсутня будь-яка інформацію про цю подію. А втім, звичай вітати голів держав, із якими встановлені стійкі дипломатичні відносини, з великими державними святами (на кшталт Дня незалежності, Дня республіки тощо) є нормальною практикою. Наприклад, Сі Цзіньпін привітав Володимира Зеленського та Україну з 30-ю річницею незалежності 24 серпня 2021 року. Лідери держав можуть також вітати один одного з призначенням на посаду чи іншими подіями. Це показує, що відносини між державами не перебувають у кризовій фазі. 

Процес декомунізації в Україні жодним чином не пов’язаний із Китайською Народною Республікою чи китайсько-українськими відносинами. Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів» направлений саме на викриття злочинів радянського (більшовицького) режиму та визнає злочинним комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років, який був встановлений на території України. КНР не має жодного стосунку до згаданого періоду та режиму.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний