МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський став «людиною року» за версією TIME, як і Гітлер у 1938 році

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський став «людиною року» за версією TIME, як і Гітлер у 1938 році

26 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
1198

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото двох обкладинок журналу Time із зображенням Володимира Зеленського та Адольфа Гітлера. Обох політиків редактори журналу визнали «людьми року» у 2022 та 1939 роках відповідно. Користувачі дописів пишуть, мовляв, який рік, така й людина.

Однак це маніпуляція.

Скриншот зображення із дописів 

За 95 років існування цього звання журнал Time у різні роки називав «Людиною року» багатьох відомих особистостей, які мали як позитивний, так і негативний вплив на світ. «Людиною року» називали Микиту Хрущова (1958), Йосипа Сталіна (1939, 1942), володимира путіна (2008) та Ілона Маска (2021).

У Time пояснювали, що рішення визнати Гітлера «Людиною 1938 року» (у випуску за січень 1939 року) було виправданим, бо це звання не є почесним. Це відзнака для ньюзмейкера, який мав найбільший вплив на світові події — на краще або на гірше.

У випуску за 1939 року Time описує Гітлера як «найбільш загрозливу силу, з якою стикається демократичний світ». Автори вказують, що політика нацистів вплинула на сусідні країни. Так, у Франції нацистський тиск став причиною кількох антидемократичних декретів. «Фашизм відкрито втрутився в Іспанію, підняв повстання в Бразилії, а також надавав допомогу революційним рухам в Румунії, Угорщині, Польщі, Литві», — йдеться у статті. Там також згадують диктаторські закони у самій Німеччині. 

Насправді редактори цього випуску не публікували портрет Гітлера на обкладинці. Його зобразили як крихітну фігурку, яка сидить спиною до глядача та грає на масивному органі, а його вбиті жертви обертаються на колесі Святої Катерини. Під чорно-білою ілюстрацією є підпис: «Від нечестивого органіста, гімн ненависті».

Обкладинка журналу Time з Гітлером (1938)

У 20222 «Людиною року» Time оголосило Володимира Зеленського та Дух України. На обкладинці зобразили президента України, оточеного людьми, які у той чи інший спосіб долучилися до боротьби проти російської агресії. Редактор журналу Едвард Фелсенталь заявив, що цей вибір був найбільш чітким на його пам’яті. «У світі, який став визначатися своєю розбіжністю, відбулося об’єднання навколо цієї справи, навколо цієї країни, яку дехто за її межами, можливо, не зміг би знайти на карті», — написав Фелсенталь. Він додав, що Володимир Зеленський надихнув світ так, як ніхто інший за останні десятиліття.

Обкладинка журналу Time з Володимиром Зеленським (2022)

Російські ЗМІ неодноразово маніпулювали, намагаючись провести «паралелі» між Зеленським та Гітлером. Так, раніше ми спростовували фейк, нібито президент України залучився підтримкою тих країн, які були союзниками Гітлера.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний