МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський вперше допустив переговори з росією без виходу України на кордони 1991 року

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський вперше допустив переговори з росією без виходу України на кордони 1991 року

19 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
162

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили новину, нібито президент Зеленський у своєму інтервʼю допустив, що Україна не вийде на міжнародно визнаний кордон 1991 року, а розглядає повернення на лінію розмежування до повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року.

Це — маніпуляція. Україна не відмовилася від повного відновлення своєї територіальної цілісності. В інтервʼю Володимир Зеленський допустив використання для цього невійськових методів. Президент робив подібні заяви й раніше.

Скриншот допису

29 березня 2024 року на офіційній сторінці Офісу Президента в ютубі опублікували інтервʼю Володимира Зеленського американському телеканалу CBS. У ньому Володимир Зеленський обговорив поточну ситуацію на фронті, постачання західної військової допомоги тощо.

Зокрема, на запитання кореспондента CBS Чарлі Д’Агати, чи впевнений Президент України в тому, що Україна за умови наявності достатньої кількості озброєння зможе звільнити всі захоплені росією території, включно з Кримом, Володимир Зеленський відповів, що для цього потрібна буде не лише зброя: «Я думаю, якщо ми підемо далі, якщо в нас буде достатньо зброї та достатньо підтримки з боку наших партнерів, і, як я вже сказав, якщо всі економічні відносини, торгівля між росією та іншими країнами буде заблокована. Тобто, це не лише військові кроки. Щоб здобути перемогу, потрібно допомогти Україні перемогти економічно, бути сильною на полі бою, допомагати санкціями та політично. Нам не потрібно буде деокуповувати всі наші території виключно військовим шляхом. Я впевнений, коли він [путін] втратить те, що він захопив, захопив починаючи з 2022 року, він втратить повністю впевненість навіть тих країн, які ще сумніваються, підтримувати Україну або ні, а також він втратить силу всередині своєї держави. Як тільки це відбудеться, він буде готовий до діалогу. Він не хоче ніякого діалогу [зараз]. І коли він буде готовий до діалогу, безумовно, міжнародними умовами повинні бути звільнення наших територій, територіальна цілісність України. Як це, якими шляхами, який час на це потрібен, хто повинен приймати участь, хто перемовники тощо — це все друге або третє».

Подібні заяви Володимир Зеленський та представники Офісу Президента робили й раніше. Так, у квітні 2022 року Зеленський заявив, що деокупація Донбасу та Крим військовим шляхом коштуватиме «дуже дорого», а питання Криму можна розв’язати дипломатичним шляхом. У квітні 2023 року заступник керівника Офісу президента України Андрій Сибіга у коментарі Financial Times допустив переговори з рф про Крим до повернення півострова військовим шляхом

Тобто Україна не відмовилася від планів відновити свою територіальну цілісність. Навпаки, Зеленський допустив використання для цього також невійськових методів. 15 листопада 2022 року Володимир Зеленський презентував Українську формулу миру. Вона складається з 10 пунктів, пʼятим із яких є відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів на суходолі та в територіальних водах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний