МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський закликав Грузію розпочати війну проти Абхазії та Південної Осетії

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський закликав Грузію розпочати війну проти Абхазії та Південної Осетії

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
421

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Президент України Володимир Зеленський закликав Грузію розпочати війну проти Абхазії та Південної Осетії. Про це нібито свідчать його слова: «нові перспективи у сфері безпеки з’являться завдяки змінам у сусідньому із Чорноморським регіоні Південного Кавказу» та «завдяки нашому захисту від агресії росії відкриються нові перспективи для Грузії відновити свою територіальну цілісність». 

Утім, слова президента перекручені та вирвані з контексту. 

Скриншот допису

Наведені цитати справді належать Володимиру Зеленському. Їх взяли зі звернення президента до лідерів 10 країн-учасниць Об’єднаних експедиційних сил Сполученого королівства (Joint Expeditionary Force (JEF)) 13 жовтня 2023 року.

JEF — це багатонаціональна оборонна структура, призначена для забезпечення безпеки Півночі, Північної Атлантики та Балтійського моря у відповідь на глобальні виклики безпеці. Заснована у вересні 2014 року на саміті НАТО в Уельсі. До складу ініціативи входять Велика Британія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія та Швеція. 

У зверненні Зеленський говорить про роботу України над створенням нових форматів взаємодії та посиленням існуючих союзів у Чорноморському регіоні. Головною темою його виступу є геополітична стабільність та захист від дестабілізаційних дій Росії. «Ми всі повинні пам’ятати, що спільна безпека та розвиток економіки, інфраструктури в регіоні Чорного моря це один із ключів до геополітичної стабільності всієї нашої Європи», наголошує президент. І далі зазначає, що «Нові безпекові перспективи з’являться і завдяки змінам у сусідньому з Чорноморським регіоні Південного Кавказу. Це додасть потенціалу нашій спільній безпеці тут, у нашій частині Європи. Особливо коли завдяки нашому захисту від агресії Росії відкриються нові перспективи для Грузії відновити свою територіальну цілісність».

Зеленський також додав, що на цей час існує два варіанти розвитку подій із безпекою та геополітичною стабільністю Чорноморського регіону: «Варіантів лише два: або терористичній Росії вдасться зламати свободу, і тоді всім нашим континентом пошириться зона геополітичної нестабільності, яка існує на сході Європи, або завдяки багатьом рівням та форматам співпраці, зокрема регіональним, завдяки нашому спільному захисту свободи, Росія програє в цьому протистоянні. І коли вона програє, як наслідок, буде реалізовано історичний шанс на геополітичну стабільність по всій лінії від Скандинавії через Мінськ і Київ до Південного Кавказу»

Тож Президент України не закликав Грузію до війни проти Абхазії та Південної Осетії. Навпаки, він зазначив, що безпека Чорноморського регіону залежить від успіху України у протистоянні російській агресії.

Раніше Зеленський уже висловлювався стосовно агресії Росії проти Грузії 2008 року. У вечірньому зверненні 7 серпня він згадав, що цього дня виповнюється 15 років від «пятиденної війни». «Наша перемога поверне нормальність усім прибере російську окупацію. Українці солідарні з народом Грузії, і я дякую всім громадянам Грузії, які разом із нами захищають свободу! А особливо тим, хто б’ється у складі сил оборони та безпеки України!», сказав Зеленський. Таким чином, президент і раніше висловлював переконання, що перемога України у війні зупинить поширення російської агресії і убезпечить інші народи «від того, що переживаємо ми і Україна, і Грузія, і Молдова».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний