МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що у Києва «немає ні цента», і попросив $17 млрд «для швидкого відновлення»

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що у Києва «немає ні цента», і попросив $17 млрд «для швидкого відновлення»

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
442

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Володимир Зеленський 25 жовтня 2022  року на конференції в Берліні заявив, що у Києва «немає ні цента», і тому йому терміново потрібно $17 млрд «для швидкого відновлення». 

Утім, насправді йдеться про фінансування Fast Recovery Plan. 

Fast Recovery Plan — План відновлення та розвитку України, представлений президентом на Міжнародній конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано (URC 2022) у липні 2022 року. Спочатку URC 2022 планувалася як п’ята щорічна Міжнародна конференція з питань реформ в Україні, як і чотири попередні конференції, що проводилися у Великій Британії, Канаді, Данії та Литві. На тлі повномасштабної війни Росії проти України з 24 лютого 2022 року Україна та Швейцарія спільно вирішили продовжити організацію Конференції, але переорієнтували її на тему, яка є більш актуальною — питання відновлення України. План стосується насамперед відновлення зруйнованих об’єктів житлової та критичної інфраструктури. 

25 жовтня 2022 року Президент України виступив на міжнародній експертній конференції з відновлення України у Берліні, організованій для обговорення представленого раніше у Швейцарії плану відбудови України. Під час виступу Зеленський сказав, що коштів на «fast recovery» Україна поки не отримала, маючи на увазі саме фінансування в рамках Плану: 

«<…> Потрібно наповнити реальним фінансуванням нашу роботу заради відновлення України. Я дякую вам: і Європейському Союзу в цілому і кожній країні ЄС зокрема, за вже надану підтримку нашій державі. Однак маємо надати більш системний характер цій підтримці <…> Вага нашого Fast Recovery Plan $17 млрд для критичної відбудови негайно: це лікарні, це школи, життєво важлива транспортна і енергетична інфраструктура. Ми маємо колосальну потребу у відбудові житла там, де російські танки і артилерія методично знищували міста. Київщина, Чернігівщина, Сумщина, Харківщина вже зараз потрібно дати людям новий фундамент для життя. Але чи можемо ми його дати? Ми поки не отримали жодного цента на реалізацію Fast Recovery <…>».

Отже, слова Зеленського вирвали з контексту. Кажучи «не отримали й цента», президент мав на увазі початок фінансування Плану відновлення та розвитку України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний