МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що Україна готова завдати удару по Придністров’ю через «неприємні сигнали» з регіону

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що Україна готова завдати удару по Придністров’ю через «неприємні сигнали» з регіону

25 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
736

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа пишуть, ніби Володимир Зеленський заявив, що Україна завдасть удару по Придністров’ю. «Київ готовий завдати удару по Придністров’ю, оскільки отримує звідти “неприємні сигнали” та “загрози”», — йдеться у публікаціях. Медіа посилаються на пресконференцію президента України з президенткою Молдови Майєю Санду від 27 червня.

Це фейк: Володимир Зеленський під час пресконференції наголосив на першочерговій необхідності стабілізувати ситуацію в Придністров’ї. І сказав, що лише у випадку удару з боку Придністров’я Україна завдасть удару у відповідь. 

Приклад публікації

Пресконференція Володимира Зеленського з Майєю Санду пройшла 27 червня в Україні. Серед іншого, президенти говорили про російську агресію проти України та питання придністровського врегулювання. Володимир Зеленський заявив, що Україна «є гарантом цього врегулювання й буде допомагати Молдові й надалі»

Майя Санду наголосила, що не бачить загроз із боку Придністров’я: «Ми обговорили також безпекову ситуацію у зв’язку з російською агресією, яка серйозно впливає на безпеку в усьому регіоні. Ми пильно відстежуємо всі події у Придністров’ї і не бачимо жодних загроз, що насуваються. Ми робимо все, що можемо, аби не дозволити цьому сепаратистському регіону становити загрозу Україні та Молдові. Україна та Молдова мають підтримувати регулярний діалог із безпекових питань, які впливають на наші держави. Ми погодилися працювати разом, аби підтримувати стабільність і уникнути провокацій, які мають на меті дестабілізувати обстановку». 

Після закінчення офіційних промов преса мала можливість поставити питання представникам урядів. Одне з питань стосувалося підготовки ударів з Придністров’я і можливої реакції України. Молдавський журналіст запитав у Володимира Зеленського: «Чи маєте ви інформацію про підготовку удару з боку Придністров’я? І якщо цей сценарій справдиться, як вчинить Україна?»

Володимир Зеленський на це відповів: «Якщо й буде (удар з боку Придністров’я — ред.), то я вважаю, що це глобальна помилка. Ми сигнали ті чи інші якісь отримуємо, вони неприємні. Але вони повинні знати, ці люди, які на тимчасово окупованій території Молдови — Придністров’ї — перебувають. Для нас це буде не удар, а ляпас, а ми точно відповімо ударом. Але я вважаю, що насамперед ми повинні робити так, щоб не було дестабілізації в регіоні. Ми всіляко це показуємо»

Згодом Зеленський додав: «Всі такі випадки, про які ви можете говорити, вони, звичайно, накручені та зроблені з боку російської федерації. Тому ми будемо реагувати відповідним чином у випадку ризиків»

Отже, Володимир Зеленський заявив, що Україна готова завдати удару у відповідь — але не першою. І наголосив, що передусім необхідно не допустити дестабілізації ситуації в Придністров’ї.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний