МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що Україна не буде ліберальною та європейською державою

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що Україна не буде ліберальною та європейською державою

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
497

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють уривок відео з пресконференції Президента України Володимира Зеленського, у якому він стверджує, що країна не буде ліберальною, а стане другим Ізраїлем. «Яка [буде] Україна? Точно не така, яку ми хотіли з самого початку, це неможливо. Ліберальна держава, на жаль, … абсолютно ліберальна, європейська, вона такою не буде, наша Україна, просто не буде. Але те, що ми станемо точно великим Ізраїлем, своїм, зі своїм обличчям…», — сказав Зеленський.

Утім, це маніпуляція. Уривок вирвали з контексту, насправді Зеленський заявив, що Україна піде шляхом Ізраїля у гарантуванні безпеки громадян, країна не буде ліберальною лише у питанні безпеки. 

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли пресконференцію, уривок з якої поширили у мережі. Ці слова Президент України сказав 4 квітня 2022 року під час зустрічі з українськими журналістами. 

Скриншот пресконференції Володимира Зеленського від 4 квітня 2022 року

Слова Володимира Зеленського, які поширили, були відповіддю на питання, про яку Україну мріє президент. Він дійсно зазначив, що бачення майбутньої України змінилось після початку повномасштабного вторгнення, і вона не буде абсолютно ліберальною чи європейською. Далі він вказав, що захищеність та безпека в державі мають бути пріоритетом

Також політик заявив, що Україна у найближчі роки не йтиме шляхом Швейцарії, а натомість обере курс Ізраїля. Усі державні інституції, кінотеатри, магазини будуть охороняти військові. Журналісти запитали, чи буде держава демократичною, на що президент відповів ствердно та заявив, що авторитарний режим правління не можливий в Україні. Він також повідомив, що українці будуть прагнути захистити себе, і для цього доведеться переобладнати школи, інститути, встановити озброєну охорону. 

Зеленський уточнив, що відсутність ліберальності у державі стосуватиметься винятково питання безпеки. «Не інформаційна політика, не вибір, як тобі жити. Витрачай кошти, як ти хочеш, заробляй, як ти хочеш, живи, як ти хочеш. … Є ось ці правила, знаєте як, зелений, жовтий, червоний, в безпеці має бути зеленим, жовтим і червоним, а не напівчервоним», — сказав Президент України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний