МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що всі українці мають носити військову форму, щоб росіяни боялись

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зеленський заявив, що всі українці мають носити військову форму, щоб росіяни боялись

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
509

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Зеленський заявив, що всі українці мають бути «у формі, щоб усі росіяни боялись», маючи на увазі військову форму. При цьому Зеленського також називають «любителем білого порошку», котрий робить подібні заяви, бо інакше «не виконати задачі по скороченню населення до критичного мінімуму».  

Утім, цитата Зеленського вирвана з контексту.

Скриншот допису

Цитата президента взята із зустрічі зі студентами, що навчаються на спортивних спеціальностях, приуроченому до Дня фізичної культури і спорту 9 вересня. Один зі студентів запитав Зеленського, як він підтримує свою фізичну форму і як спорт допомагає йому у підтримці психологічної стійкості та прийнятті рішень. Зеленський зокрема відповів: «Спорт дає можливість позбавитись енергії зайвої і з людьми спокійно, раціонально проводити бесіду, тому психологічне розвантаження — це також спорт, я вважаю. Ну і потім, чесно кажучи, треба бути просто в формі, треба щоб “рускіє” нас боялися. І тому нам треба всім бути у формі». Тобто президент говорив про фізичну форму людини, а не військовий одяг. 

Тези про вживання Зеленським наркотиків є типовою риторикою російських пропагандистів. VoxCheck неодноразово спростовував фейки про наркозалежність президента. Планування ж «скоротити» кількість населення є частим атрибутом теорій змови та конспірологій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний