МАНІПУЛЯЦІЯ: Знижки в магазинах Німеччини під час пандемії | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Знижки в магазинах Німеччини під час пандемії

16 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
2572

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в магазинах Німеччини під час пандемії діють 50% знижки на продукти, на відміну від магазинів в Україні. Також додають, що захисні маски, рукавички, дезрозчини є безкоштовними.  

Скриншот допису

 

Причина знижок, зображених на фото, – закінчення терміну придатності продуктів, а не пандемія. 

Першоджерелом інформації є допис за 25 березня 2020 року, у якому демонструють знижки в німецькому супермаркеті Lidl. Lidl є дискаунтером, тобто це магазин з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими за середні ринкові. 

На фото демонструють товари, які розташовані на полицях із написом «Ich bin noch gut» («Я все ще нормальний») – це концепція супермаркетів Lidl, згідно з якою молочні продукти, свіжі продукти, хлібобулочні вироби, сухі вироби, заморожені продукти за кілька днів до закінчення терміну придатності позначають наклейками «50 відсотків», що означає зниження початкової ціни на 50%. 


Зліва – приклад коробки з продуктами «Ich bin noch gut» на сайті супермаркету; справа –  фото такої ж коробки з допису користувача 

 

Тобто, знижки на товари у Lidl діють через специфіку торгівлі цієї мережі супермаркетів, а не через пандемію. 

У Німеччині можна продавати товари, термін придатності яких закінчився, але які ще є придатними для споживання, за умови інформування клієнтів про те, що товари протерміновані. Наприклад, у продуктовому магазині «SirPlus» у Берліні продають протерміновані продукти та продукти, термін придатності яких майже закінчився за знижками до 80%. Ця політика допомагає магазину запобігати близько 2000 тонн харчових відходів на рік.   

У супермаркетах України також є акційні пропозиції на товари. Наприклад, в «АТБ-маркет», «ЕКО-маркет», «Сільпо», «Фуршет», «Велика кишеня» є декілька типів акцій на товари на певний період часу. Наприклад, у «Сільпо» щоденно з 20:00 діє знижка 30% на кулінарні вироби, адже під кінець дня термін придатності деяких кулінарних товарів добігає кінця. 

Більше того, знижки на товари, термін придатності яких добігає кінця, можна знайти і в супермаркетах України. Наприклад, на фото нижче – упаковка молока у магазині «АТБ» та упаковка ковбасок у магазині «Сільпо». Обидва товари продають за зниженою ціною, оскільки термін придатності добігає кінця. 

Фото VoxCheck. Зліва – молоко, термін придатності якого спливає 15.04.2021, того ж дня зроблено фото. Справа – ковбаски, термін придатності яких спливає 15.04.2021, того ж дня зроблено фото.

 

Станом на квітень 2020 року, у деяких супермаркетах Німеччини, наприклад, Lidl, Spar, Hofer маски були безплатними. Але в інших супермаркетах, таких, як Billa, Merkur, Penny, Bipa, Adeg маски коштували 1 євро. Рукавиці та дезінфікуючі засоби безоплатно надавали співробітникам супермаркетів, також дезінфектори стоять при вході у супермаркети. 

Дозатор з дезінфікуючим засобом біля входу в супермаркет, Тюрингія, Німеччина

 

В українських супермаркетах та торговельних центрах, наприклад, «Metro», компанії «Fozzy Group» («Сільпо», «Le Silpo», «Фора», «Fozzy», «Trash!»), «Епіцентр»  безплатні дезінфікуючі засоби також встановлюють при вході.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний