МАНІПУЛЯЦІЯ: Зображення на пам’ятній банкноті Нацбанку скопіювали з американського монументу «Узяття Іводзіми»

МАНІПУЛЯЦІЯ: Зображення на пам’ятній банкноті Нацбанку скопіювали з американського монументу «Узяття Іводзіми»

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
492

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито зображення на новій банкноті від Нацбанку скопійоване із відомого американського монументу «Узяття Іводзіми». 

Утім, монумент «Узяття Іводзіми» не є прототипом зображення на пам’ятній банкноті Нацбанку.

Скриншот допису

23 лютого 2023 року Нацбанк презентував нову пам’ятну банкноту «ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!» номіналом 20 грн, присвячену річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Основним зображенням лицьового боку банкноти є постаті трьох українських військових, які встановлюють український прапор на тлі фрагментів карти України та прапорів країн, які підтримують Україну. Прототипом зображення стало фото Олександра Смірнова «Українські воїни підіймають прапор», а не фото воєнного кореспондента агентства «Associated Press» Джо Розенталя «Підняття прапора над Іводзімою». 

«Українські воїни підіймають прапор». Джерело: Ukrainian military pages

23 лютого 1945 року американцям вдалося взяти стратегічну висоту острова Іводзіма — гору Сурібаті. Саме тоді п’ять американських піхотинців та один моряк підняли американський прапор. Ця історична подія була зафіксована Джо Розенталем. Згодом «Підняття прапора над Іводзімою» увічнили у скульптурній композиції Меморіалу корпусу морської піхоти США у Арлінгтоні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний