«Найважче в роботі – донести інформацію до людей, які не хочуть розбиратися» – Валерія Степанюк | VoxUkraine

«Найважче в роботі – донести інформацію до людей, які не хочуть розбиратися» – Валерія Степанюк

19 Лютого 2020
FacebookTwitterTelegram
2532

Молодша аналітикиня VoxUkraine Валерія Степанюк дивиться політичні ток-шоу, перевіряє слова учасників на брехню і маніпуляції і пише статті на основі цього аналізу. Фейкоборець-початківець Валерія спеціалізується переважно на питаннях міжнародної політики. 

Валерія навчається на четвертому курсі в Інституті міжнародних відносин, вивчає співробітництво в комерційному і муніципальному секторах. Вона каже, що довго не знала, чим саме хоче займатися, тому обирала для вивчення якнайширшу область знань. Пробувала себе в якості волонтерки у бізнес-школі, а також допомагала з сімейним бізнесом. Згодом побачила рекламу Vox у фейсбуці, прийшла на стажування і залишилася тут працювати. Можливо через те, що уважна до деталей і любить працювати з конкретикою. Їй подобається, що підготовка кожного матеріалу потребує глибокого ознайомлення з темою і вивчення подробиць. 

Як людина емоційна, Валерія часто не стримується і від аж надто нахабних маніпуляцій політиків починає писати капслоком. Специфіка роботи накладає відбиток і на спілкування з батьками і друзями: Валерія розповідає їм про відкриття ринку землі та інші реформи. Валерія вважає, що найбільш руйнівною є навіть не відверта брехня політиків, а маніпулювання фактами, які згодом стають довготривалими міфами. Найважче в роботі, говорить вона, донести результати перевірок до людей, які звикли вірити почутому по телебаченню і не хочуть ні в чому розбиратися.

Валерія каже, що хотіла б змінити українську дипломатичну службу, точніше підхід до культурної дипломатії. Через те що на неї виділяється замало коштів, Україна недостатньо працює над презентацією себе у світі, просуванням власного іміджу і поширенням знань про державу. Це впливає і на ставлення до українців за кордоном, яких часто сприймають як заробітчан незалежно від цілі їхнього візиту. 

У вільний час Валерія подорожує Україною і за кордоном, взимку катається на лижах у Буковелі, а влітку ходить в короткі гірські походи. Планування подорожей, вибір готелю і складання програми екскурсій приносить їй особливе задоволення. Валерія слухає спокійну музику і особливу увагу звертає на тексти. Друзі кажуть, що весь плейлист Валерії це особливі треки, які пробирають до мурашок, це музика не на кожен день. 

Захоплюється творами Айн Ренд, особливо її бестселером «Атлант розправив плечі», хоча перечитала вже всі твори авторки. Зараз робить це по другому колу, більш вдумливо і маркуючи цікаві місця. А от серіали не надто любить, каже, не може довго сидіти на місці і вдивлятися в екран. «Шерлока» подолала лише тому, що в ньому мало серій. Тож замість перегляду серіалів гортає фото коргі в інстаграмі. 

Валерія обожнює тварин і в дитинстві мріяла відкрити притулок, в якому за ними добре доглядатимуть, вона допомагає збирати кошти на безпритульних тварин, а смугасті коти така ж сімейна традиція як і поїздки в Буковель.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний