«Не дружу з людьми, які не люблять VoxUkraine» – Юля Мінчева | VoxUkraine

«Не дружу з людьми, які не люблять VoxUkraine» – Юля Мінчева

13 Січня 2020
FacebookTwitterTelegram
2118

Не любить слово «урбаністика», закликає дати шанс київським балконам, розвиває регіональну журналістику, підбирає одяг під книжки і книжки під настрій.

До Воксу лідерку проекту VoxConnector Юлію Мінчеву покликав тодішній головний редактор Борис Давиденко. Юля погодилась і вивела формулу ідеальної роботи: це коли тобі платять за читання якісних статей в колі розумних людей. Особливо коли на додачу маєш драйв, почуття корисності і нагальності для країни, власний розвиток і чудову команду.

На питання про покликання проекту Юлія впевнено відповідає: робити життя зрозумілішим і тим кращим. Принаймні для людей, дотичних до його тем і матеріалів. Проект опікується розвитком журналістики, основна ідея – поєднати київських експертів і регіональних авторів, надати їм якісну оперативну інформацію. VoxConnector проводить навчання для журналістів, верифікує фаховість експерта, створює та редагує матеріали про економіку і надає їх як колонки локальним виданням. Юля сміється, що найбільше висвітлюють, на жаль, досі «вічнозелені» теми на кшталт земельної та медичної реформи, а ще всім завжди цікаво про ціну на бензин та курс валют. 

Юля не розділяє роботу і решту життя, Вокс глибоко інтегрований у повсякдення: «Це класно, що з колегами можна поговорити не про роботу, а з друзями – про матеріали, що з’являються на сторінках Воксу!» – говорить вона і додає: «Не дружу з людьми, які не люблять VoxUkraine». Хоча і сумнівається, чи такі направду існують.

Попри скептичне сприйняття слова «урбаністика», Юлії болить за Київ. Вона вважає його «недолюбленим містом», вартим турботи, і хотіла б, щоб кожен мешканець мав до нього почуття власності і приналежності. Якби працювала в КМДА, в першу чергу провела б аудит процесів і довела його результати до відома киян, працювала б над проблемами транспорту й екології. І навіть балкони почекають. Сама Юлія вже зробила свій внесок в розвиток міста, вона є співзасновницею і учасницею наглядової ради громадського ресторану Києва UrbanSpace500. Ідеальне комбо – щоб люди ходили в UrbanSpace500, читали там VoxUkraine, а в роботі сприяли розвитку країни.

«Серіалів так багато, і так мало ідеальних, добре що і часу на них теж мало», зітхає Юлія і радить «Morning Show» від Apple TV з Дженніфер Еністон (сміливо читайте далі, спойлерів не буде, бо Юля подивилася лише кілька серій). Це серіал про журналістську етику, маніпуляції і можливість повернути будь-яку ситуацію і потрібному світлі, трохи моралізаторський, але з прискіпливим препаруванням конфліктної ситуації.

Юля здатна знайти спільну мову з кожним (хоча вагається щодо деяких авторитарних лідерів, якщо ви розумієте, про що я), і взагалі вважає, що їй щастить на хороших людей навколо. Чимало речей Юлія робить швидко, наприклад, говорить, думає, спить і читає. Зараз, приміром, «Добрі новини з Аральського моря» Ірени Карпи, і тішиться, що українською з’являються легкі бульварні романи, які класно читати в літаку чи на морі: «Залишилось дочекатись, коли ще з’явиться більше гарних літературних редакторів».

Від нового року Юля чекає нових проектів, цікавих людей та ідей, ширшого кола читачів VoxUkraine, здорового глузду (для всіх), стати на пуанти (для себе) та десь між тим зрозуміти, до чого ж саме прагне. «Це було б фантастичним досягненням», зізнається вона.  

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний