НЕПРАВДА: 10 січня у Києві почали блокувати виїзди з міста через масову мобілізацію

НЕПРАВДА: 10 січня у Києві почали блокувати виїзди з міста через масову мобілізацію

12 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
442

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито 10 січня 2024 року через прийняття найближчими днями закону про посилення мобілізації у Києві розпочали блокувати всі виїзди з міста. Зокрема вже перекрили рух через Дніпро по мосту до Вишгорода та Південному мосту. Відбувається це через те, що «українці не хочуть йти служити в армію», тому міська влада вирішила у такий спосіб збільшити набір людей до армії.  Усього планують набрати 500 тисяч мобілізованих.

Це неправда. У Києві не перекривають виїзди з міста. Замість основного моста через канал до Вишгорода, який перебуває на капітальному ремонті, діятиме понтонна переправа. А Південний міст перекритий ще з 22 червня 2022 року. Також у Верховній Раді України законопроєкт повинен пройти розгляд у профільному комітеті та декілька читань. Залужний пояснив, що є загальна потреба у кількості мобілізованих, набір яких поділений на певні періоди. 

Скриншот допису 

За ключовими словами ми знайшли інформацію про перекриття мостів у Києві та Київській області. Служба відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області 9 січня 2024 року повідомила, що розпочався капітальний ремонт мосту через канал на дорозі Р-69 «Київ – Вишгород – Десна – Чернігів». Через це рух цим шляхом для всіх видів транспорту заблокований. На час проведення ремонтних робіт основного мосту працюватиме понтонна переправа. Проте цей міст знаходиться за межами міста, а тож не має жодного відношення до виїзду з нього. Тоді як рух Південним мостом для приватного транспорту заборонили ще 22 червня 2022 року, а решта мостів (Дарницький міст, міст Патона, міст Метро) у Києві продовжує функціонувати. Виїзди з Києва не є заблокованими. 

Інформація про прийняття закону щодо «посилення мобілізації» найближчими днями також є неправдою. 11 січня 2024 року Кабінет Міністрів  відкликав  законопроєкт №10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби,  його офіційний статус — «знято з розгляду». Міністр оборони Умєров заявив, що його команда вже готує нову редакцію законопроєкту.

Відповідно до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», законопроєкт повинен пройти декілька читань. Так, є можливість прийняти законопроєкт за основу та у цілому під час першого, але за умови, що законопроєкт не потребує доопрацювання, не надійшли зауваження і він не містить понад 100 статей, пунктів. Також під час першого та другого читань він може бути відправлений назад до відповідного комітету, а потім повинен пройти повторне читання. Отже, законопроєкт про мобілізацію навряд чи приймуть одномоментно. 

Валерій Залужний не озвучував потребу у 500 тис. мобілізованих, хоча цю кількість раніше вказував Президент України. На брифінгу 26 грудня 2023 року Головнокомандувач ЗСУ заявив про загальну потребу в мобілізації, але не назвав конкретних цифр, бо це військова таємниця. Також він пояснив, що це не буде одномоментний набір до війська: когось призвуть у січні, а когось у грудні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний