НЕПРАВДА: 22 червня 2024 року по Харкову влучила французька бомба AASM HAMMER

НЕПРАВДА: 22 червня 2024 року по Харкову влучила французька бомба AASM HAMMER

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
423

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео удару по Харкову 22 червня 2024 року. Вони стверджують, що на кадрах зображена не російська авіабомба, а французька бомба AASM HAMMER.

Це неправда. Авіабомба прилетіла з півночі, де знаходиться кордон з росією. Снаряд на відео зовнішньо відрізняється від AASM HAMMER.

Скриншот допису

22 червня 2024 року російські війська завдали 4 авіаудари по Харкову. Одне з влучань було у житловий будинок, яке ми бачимо на відео. Сталося воно біля залізничної станції «Левада». За попередніми даними, обстріл здійснили з населеного пункту Строїтель Білгородської області з Су-34 авіабомбами УМПБ Д-30.

На відео ми бачимо будівлю, частина якої має сферичну форму, авіаційний снаряд при цьому прилітає ззаду автомобіля. Якщо переглянути карти, то видно, що приліт снаряда відбувся з півночі, де знаходиться кордон з рф.

Місце прильоту з відео на Google Maps

Напрямок, звідки прилетів російський снаряд, на карті від «КіберБорошно»

Порівнюючи AASM HAMMER та снаряд на відео, ми бачимо, що вони мають різне хвостове, носове оперення, а також різну форму. AASM HAMMER має по 4 невеликі крила спереду та ззаду, розміщених симетрично. На відео, навпаки, лише у хвостовій частині помітні крила.

Авіабомба, якою обстріляли Харків 22 червня 2024 року

Вигляд AASM HAMMER до та після пуску

Керівник Харківської облпрокуратури Олександр Фільчаков стверджує, що Харків обстріляли за допомогою бомби УМПБ Д-30. Подібну тезу висловлюють начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов та голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. УМПБ Д-30 теж відрізняється від бомби на відео. Це могла бути одна з модифікацій ФАБ-500. Проте це точно не французький AASM HAMMER.

Російська авіабомба УМПБ Д-30

Російська авіабомба ФАБ-500 з модулем УМПК

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний