НЕПРАВДА: 23 жовтня 2025 року на заході України без тривоги пролунав вибух і почалася пожежа — фото

НЕПРАВДА: 23 жовтня 2025 року на заході України без тривоги пролунав вибух і почалася пожежа — фото

28 Жовтня 2025
FacebookTwitterTelegram
54

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

23 жовтня 2025 року у мережі поширили фото палаючої будівлі з інформацією, нібито на заході України пролунав вибух і почалася пожежа. До вибуху тривогу буцімто не оголошували. У результаті інциденту загинули люди. 

Однак це неправда. На фото показана пожежа в індустріальному парку Sparrow у Львові 5 жовтня 2025 року після атаки рф. Вибух від влучання пролунав, коли тривога тривала вже кілька годин. 

Скриншот допису

У дописі не вказали, у якому саме місті та чому стався вибух. За зворотним пошуком у гуглі ми з’ясували, що на фото — пожежа в індустріальному парку Sparrow у Львові. Вона сталася 5 жовтня 2025 року внаслідок обстрілу рф. Про загоряння будівлі стало відомо о 8:30, натомість повітряну тривогу оголосили ще о 3:50. Тож влучання відбулося після оголошення тривоги, а не до, як стверджують у дописі. Водночас після масованої атаки на Львів та область дійсно загинули люди — родина з чотирьох осіб. 

Вгорі — фото, яке додали у допис; внизу — фото пожежі в індустріальному парку Sparrow у Львові 5 жовтня 2025 року

Щоб дізнатися подробиці інциденту, у дописі закликали перейти на повну новину на сайті «Життя в деталях». У статті йдеться, що 23 жовтня 2025 року у місті Бурштин Iвaно-Фpaнківcької області cтaвcя вибyx нa тepитоpії приватного гocпoдapcтвa. Зa попepeдньою інфоpмaцією, причиною стали звapювaльні pоботи aлюмінієвої ємноcті зaйнялacя гоpючa pідинa. У результаті один чоловік загинув, ще один отримав поранення.  

Автори посту навмисно взяли фото із масштабною пожежею, яка не має жодного стосунку до інциденту у Бурштині, аби привернути увагу якомога більшої кількості читачів та збільшити охоплення сайту «Життя в деталях». Ця анонімна фейсбук-сторінка часто вдається до використання клікбейту і маніпуляцій. Такі ресурси не є надійними джерелами інформації.  

Раніше ми спростовували фейк, поширений анонімним ресурсом, нібито моменту удару під час російського обстрілу Києва 10 жовтня 2025 року. Насправді ж на світлині було влучання у багатоповерхівку у столиці 2 вересня 2024 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний