НЕПРАВДА: 47% одеситів висловились проти вступу в НАТО

НЕПРАВДА: 47% одеситів висловились проти вступу в НАТО

28 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
366

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито за результатами соцопитування 47% одеситів висловились проти вступу України в НАТО.

Утім, це неправда. На питання «якби сьогодні відбувся референдум щодо вступу України до НАТО, як би Ви проголосували?» лише 18% одеситів відповіли, що вони проти вступу. 

Скриншот допису

30 червня Міжнародний республіканський інститут опублікував  соціологічне опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг» у 21 обласному центрі України. Через окупацію або складну безпекову ситуацію 3 обласні центри не брали участь в опитуванні, це зокрема Херсон, Донецьк, Луганськ та місто Севастополь. Дані збирали з 21 квітня по 22 травня 2023 року методом особистих інтервʼю.

У блоці питань щодо ставлення до міжнародних союзів респондентам пропонували відповісти на питання: «Якби сьогодні відбувся референдум щодо вступу України до НАТО, як би Ви проголосували?». 53% одеситів підтримали вступ України до НАТО, 21% респондентів вказали, що не голосували б, 8% — «важко відповісти/немає відповіді». І лише 18% жителів Одеси вибрали варіант «проти вступу України до НАТО».  При цьому це найвищий показник схвалення вступу до альянсу у місті з 2015 року. У 2021 році 28% одеситів проголосували б за вступ до НАТО.

Результати соцопитування Міжнародного республіканського інституту

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний