НЕПРАВДА: 6 вересня російські військові обстріляли місце дислокації ЗСУ у Костянтинівці

НЕПРАВДА: 6 вересня російські військові обстріляли місце дислокації ЗСУ у Костянтинівці

19 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
182

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито 6 вересня російські військові завдали удару по місцю дислокації українських військових у місті Костянтинівка. Автори допису вказують, що є фото та відео, на яких видно поранених бійців ЗСУ на місці влучання.  

Утім, це неправда. Російські війська обстріляли ринок у Костянтинівці. Зі слів місцевих, поряд не було жодних військових об`єктів. На фото з місця подій немає поранених військових, лише цивільні.

Насправді 6 вересня близько 14 години російські військові обстріляли багатолюдний ринок у центрі Костянтинівки. У результаті, за даними Донецької обласної прокуратури, 15 людей загинули, найстаршій жертві було 83 роки, наймолодшій — 18 років, 36 осіб — поранені. За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка практично всі постраждалі місцеві мешканці. Пожежа, яку спричинив обстріл, охопила 300 м², пошкоджені близько 30 торговельних павільйонів та два житлові будинки. На момент написання статті тип зброї, якою завдали удару, не встановили. Прокуратура розпочала розслідування за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України, порушення законів та звичаїв війни.

На фото та відео з місця подій немає поранених людей у військовій формі, натомість видно загиблих та поранених цивільних. Військові, які є на світлинах з місця теракту, прибули на місце для допомоги пораненим та ліквідації наслідків атаки. Адже Костянтинівка — прифронтове місто, в якому перебуває багато військових. 

Фото наслідків російського удару по Костянтинівці 6 вересня. Джерело: Євген Малолєтка

У коментарі «Суспільне Донбас» місцевий мешканець Стефан Словак повідомив, що у районі обстрілу ніколи не було військових об`єктів. На Google Maps також видно, що в районі Центрального ринку немає ніяких військових обʼєктів.

Розташування Центрального ринку у Костянтинівці. Джерело: Google Maps 

Президент України Володимир Зеленський опублікував відео моменту удару по ринку. У цей час на місці перебували працівники ринку та покупці, серед них не було людей у військовій формі. «Звичайний ринок. Магазини. Аптека. Люди, які нічим не завинили. Багато поранених. На жаль, кількість загиблих і постраждалих може ще зрости», написав Зеленський. 

Скриншоти відео до та після російського обстрілу Костянтинівки 6 вересня

Офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано заявив, що такий навмисний напад на цивільне населення, є воєнним злочином, а усі командири, виконавці та пособники цих злочинів будуть притягнуті до відповідальності. Він сказав, що через невибіркові атаки росії впродовж останнього тижня серпня та першого тижня вересня загинули або були поранені 410 осіб.

Речниця Білому дому Карін Жан-П’єр також засудила російську атаку на цивільних у Костянтинівці. «Ці жорстокі російські атаки підкреслюють важливість продовження підтримки народу України, який захищає свою територію від неспровокованих невиправданих дій російської агресії», — зазначила Карін Жан-П’єр.

Начальниця відділу комунікації Головного управління поліції Донецької області Олександра Гаврилко повідомила, що російські війська часто обстрілюють житлові будинки у місті. Так, ворог завдав удару по Костянтинівці 5 вересня, поранивши трьох місцевих жителів. У результаті обстрілів 30 липня, 17 червня та 13 травня постраждали діти.   

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний