НЕПРАВДА: 87 000 нідерландських медсестер відмовилися вакцинуватися від COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: 87 000 нідерландських медсестер відмовилися вакцинуватися від COVID-19

31 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1236

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що 87 тисяч медсестер у Нідерландах відмовилися від вакцинації проти SARS-CoV-2. Таку цифру назвала Елке де Клерк (Elke De Klerk), нідерландська лікарка на зібранні Всесвітнього альянсу лікарів.

Утім, теза про відмову 87 тисяч медсестер вакцинуватися не має доказів.

На зібранні Всесвітнього альянсу лікарів, про який йде мова, учасники поширили не одне неправдиве твердження. У себе на сайті цей альянс стверджує, що абсолютно очевидно, що «пандемія» завершилася в червні 2020 року, що є неправдою.

Повну версію відеозібрання, яке поширювалося з жовтня, YouTube видалив через порушення правил використання сервісу. Утім, частини відео продовжують поширюватися мережею, серед них і відео з Елке де Клерк.

У надійних джерелах ми не знайшли згадок про 87 тисяч нідерландських медсестер, які відмовляються вакцинуватися.

Про вакцинацію медпрацівників чи медсестер пишуть у контексті опитувань, проведених професійними асоціаціями або профспілками. У вересні приблизно 26% опитаних медсестер заявляли, що не збираються вакцинуватися, 37% – не знали, чи хочуть і 37% – збиралися. Такий низький відсоток бажаючих вакцинуватися справді занепокоїв експертне середовище, оскільки медпрацівники знаходяться у групі ризику.

У Нідерландах працює майже 204 тис. медсестер, а 26%, якщо екстраполювати частку тих, які не збиралися вакцинуватися, – це приблизно 53 тис. осіб. Утім, варто розуміти, що 

  • про офіційну відмову медсестер від вакцинації не йдеться, питання опитування було про плани, 
  • екстраполяція на нерепрезентативній вибірці може не працювати (а у опитуванні не вказано, що вибірка медсестер є репрезентативною),
  • із часом позиція може змінитися.

Найбільша профспілка Нідерландів FNV у грудні опублікувала опитування щодо бажання медпрацівників вакцинуватися від COVID-19. Так, 56% медпрацівників збирається вакцинуватися, 19% – не вакцинуватимуться, 11% – скоріше не вакцинуваттимуться, 14% – ще не вирішили, чи вакцинуватися.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний