НЕПРАВДА: 9 червня на Донеччині дрон-камікадзе «Ланцет» знищив український танк

НЕПРАВДА: 9 червня на Донеччині дрон-камікадзе «Ланцет» знищив український танк

29 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
429

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

10 червня 2023 року у мережі поширили відео, на якому нібито показано момент знищення танка ЗСУ російським дроном-камікадзе «Ланцет» у районі міста Лиман у Донецькій області.

Утім, це неправда, російські війська знищили дерев’яний танк-приманку.

9 червня офіцер 54-тої окремої механізованої бригади ЗСУ Олександр Афанасьєв опублікував фото накритого дерев`яного танка і відео наслідків влучання. Він сказав, що до останнього не вірив, що російські військові «поведуться» на приманку, яку підготували ЗСУ. 

Фото з інстаграм-сторінки Олександра Афанасьєва 

Пізніше відео з місця події поширили у телеграм-каналі бригади. На те, що місце у відео Афанасьєва, та у ролику, поширеному в мережі, одне й те ж вказує будинок, поряд з яким горить муляж. На відео, яке російські солдати знімали з дрона, видно той самий дах та велике вікно посередині стіни. Також збігається місце загоряння: праворуч від будинку, поруч із вікном. 

Скриншоти відео в російських каналах

Скриншоти відео 54-тої окремої механізованої бригади ЗСУ

OSINTtechnical, розслідувач, який займається розвідкою на основі відкритих джерел, встановив точні координати, де відбулась атака — це місто Сіверськ у Донецькій області, будинок знаходиться на вулиці Абрикосовій.

Допис у твіттері OSINTtechnical

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний