Beta

НЕПРАВДА: 9 травня Одесою проїхав потяг «Перемога», прикрашений георгіївськими стрічками

25 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
53

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що 9 травня 2021 року через Одесу проїхав ретро-потяг «Перемога», прикрашений георгіївськими стрічками. 

Кадри відео, яке поширюють у мережі

Але це — неправда. 

За маркуванням вагонів ми з’ясували, що потяг «Перемога» проїжджав Північно-Кавказькою залізною дорогою в кінці квітня – на початку травня 2021 року(на кадрах відео видно маркування на вагонах: С.-К. Ж. Д. та СЕВ. КАВ. ЖЕЛ. ДОР.). 

Ретро-поїзд сформований із історичного рухомого складу часів Другої світової війни. У його складі — криті товарні вагони (теплушки), платформи (для перевезень військової техніки) та салон-вагон. Усю техніку цієї експозиції надав музей залізничної дорожньої техніки.

В Україні статтею 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення  карається штрафом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі