НЕПРАВДА: 93% українців незадоволені діяльністю Кабміну та Верховної Ради

НЕПРАВДА: 93% українців незадоволені діяльністю Кабміну та Верховної Ради

26 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
192

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про рівень невдоволення українців діяльністю уряду та парламенту. Кажуть, що 93% українців незадоволені їх роботою.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Утім, це — неправда. Автор допису не вказує, на результати якого опитування він посилається. А наявні соціологічні опитування показують інший рівень довіри до Кабінету міністрів та Верховної Ради в 2021 році.

Наприклад, опитування Центра Разумкова в березні 2021 року продемонструвало, що уряду України не довіряє 75,8% опитаних (35,4% зовсім не довіряють і 40,4% скоріше не довіряють), а Верховній Раді — 77,5% (34,1% зовсім не довіряють і 43,4% скоріше не довіряють). Інші соціологічні опитування в 2021 році оцінювали ставлення населення до ідеї відставки уряду та парламенту.

Так, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) у січні 2021 року, 55,4% респондентів скоріше або повністю підтримали ідею відставки чинного уряду, а ідею розпуску Верховної Ради підтримали 60,7% респондентів.

Соціологічна група «Рейтинг» на початку лютого 2021 року теж оцінила ставлення населення до відставки уряду та парламенту. Ідею розпуску парламенту підтримали 63% респондентів, а ідею відставки уряду — 62%.

Наприкінці січня – початку лютого Центр Разумкова провів опитування, відповідно до якого 54% респондентів підтримали відставку Кабінета міністрів, 52% підтримали відставку Верховної Ради. 

Нарешті, згідно з опитуванням «Рейтингу» в березні 2021 року, 65% респондентів скоріше або зовсім не схвалювали діяльність Кабінету міністрів. Діяльність Верховної Ради не схвалювали 75% респондентів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний