НЕПРАВДА: Американська влада та ЗМІ закрили очі на катастрофу в Огайо, а людей закрили по домівках

НЕПРАВДА: Американська влада та ЗМІ закрили очі на катастрофу в Огайо, а людей закрили по домівках

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
428

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито американські ЗМІ влаштували «змову мовчання» після екологічної катастрофи в Огайо, щоб догодити Байдену. У штаті Огайо із рейок зійшов потяг із десятками вагонів, наповнених вінілхлоридом, що призвело до вибухів та масштабної пожежі. Натомість влада закрила на це очі, людей закрили по домівках, а деяких журналістів, які хотіли розказати правду, заарештували.

Утім, інформація щодо дій уряду та ЗМІ неправдива.

Цей фейк вже спростовували незалежні американські фактчекери із USA TODAY

Так, 3 лютого потяг Norfolk Southern зійшов із колії, коли прямував із Медісона, штат Іллінойс, до міста Конвей, штат Пенсільванія. Загалом зійшло з рейок 38 вагонів, 11 із яких містили небезпечні речовини. Через аварію розпочалась пожежа, яка поширилась ще на 12 вагонів. Відразу після цього уряд наказав евакуюватись жителям селища Східна Палестина, які проживають у радіусі милі від місця аварії, в усьому селищі оголосили надзвичайний стан. Однак частина місцевих жителів вирішила залишитися у своїх домівках. Тобто рішення залишитись прийняли самі жителі, а не їх змусили. Накази про евакуацію скасували 8 лютого, оскільки вже немає загрози повторного вибуху, а показники повітря знаходяться в межах норми.

Аварія сталася ввечері 3 лютого, 4 та 5 лютого представник Національної ради з безпеки на транспорті (The National Transportation Safety Board, NTSB) Майкл Грем провів два пресбрифінги, надаючи поточну інформацію щодо перебігу подій. Після появи перших даних авторитетні американські ЗМІ не влаштовували «змову мовчання», а навпаки, відразу опубліковані матеріали про аварію. Зокрема, про сходження з рейок потягу в Огайо написали The Wall Street Journal, Reuters, Associated Press, ABC News та The New York Times. І вони продовжують висвітлювати ситуацію, як тільки з’являються нові подробиці та прогнози. 

Щодо арештів журналістів, то зафіксовано лише один такий випадок 8 лютого на присвяченій аварії пресконференції у Східній Палестині. Як повідомив USA TODAY представник офісу шерифа округу Колумбіана, репортера News Nation Евана Ламберта заарештували за хуліганство та незаконне проникнення на територію. Проте 15 лютого генеральний прокурор штату Огайо Дейв Йост оголосив, що звинувачення проти Ламберта зняті. Тож ніяких утисків журналістів теж немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний