НЕПРАВДА: Американське вугілля надійде в Україну лише в травні 2022 року

НЕПРАВДА: Американське вугілля надійде в Україну лише в травні 2022 року

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
416

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про контракт, який нібито Україна підписала зі США. Згідно з ним, США нададуть Україні вугілля зі знижкою 40%, перші поставки можна очікувати вже наприкінці травні 2022 року.

Зображення з допису

Утім, немає інформації про такий контракт. Натомість перша партія американського вугілля надійшла в Україну в листопаді 2021 року, а наступні поставки заплановані на зиму 2021-2022 років.

Допис про контракт США з Україною поширюють у Facebook щонайменше з 5 листопада 2021 року. В останніх контрактах зі США, про які повідомляли ЗМІ, немає тих умов, наведених у дописі.

Наприклад, у серпні 2021 року ДТЕК (компанія Ріната Ахметова) та “Центренерго” (публічне акціонерне товариство, більшістю акцій якого має держава) домовилися про поставку 75 тис. т вугілля зі США. Об’єм вугілля розподілять рівними частинами по 37,5 тис. т для потреб приватних і державних теплоелектростанцій (ТЕС). Точну дату прибуття судна компанії не назвали, лише зазначили, що “судно з паливом прибуде до України найближчими місяцями”. Ні в цьому випадку, ні в усіх інших наступних прикладах українські компанії не повідомляли про знижку в 40% та поставки наприкінці травня 2022 року.

А у вересні ДТЕК домовилася про поставки 150 тис. т вугілля двома судовими партіями (по 75 тис. т) зі США. Перша партія має прийти в грудні 2021 року, друга — в січні 2022 року. У жовтні компанія повідомила, що організувала додаткову партію вугілля США в розмірі 60 тис. т. Ця партія мала прибути в середині листопада.

Уже після публікації допису, 15 листопада, президент Володимир Зеленський заявив, що до України надійде 7 партій вугілля, що повністю забезпечить Україну до кінця цього року. Йдеться про 5 суден зі США та 2 судна з Колумбії. Усі судна зафрахтувала ДТЕК як для своїх, так і для державних потреб. Перше судно з цього переліку прибуло до України 20 листопада. Очікується, що решта суднових партій прибудуть до України протягом грудня 2021 – січня 2022 року. 

Крім того, США — не єдиний постачальник вугілля в Україну. Українські компанії мають контракти на поставку вугілля з Польщею, Південно-Африканською Республікою, Казахстаном. Щодо останнього, вугілля з Казахстану постачатимуть в Україну морським шляхом через те, що Росія блокує залізничне сполучення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний