НЕПРАВДА: Американський генерал заявив, що росія фактично перемагає Україну у війні

НЕПРАВДА: Американський генерал заявив, що росія фактично перемагає Україну у війні

9 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
415

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа активно поширюють слова головного генерала США в Європі Крістофера Каволі про те, що росія нібито перемагає Україну у війні. Крім того, російські медіа перекручують слова Каволі про те, що російські військові «не постраждали» від війни. Також генерал начебто додає, що західні медіа спотворили інформацію про «деградацію» російських військ. 

Це — неправда, адже генерал Крістофер Каволі не говорив ні про перевагу росіян у війні, ні про спотворення інформації західними медіа.

Російські медіа заявляють, що таку заяву Каволі зробив в етері американського телеканалу TruNews. По-перше, 26 квітня 2023 року Крістофер Каволі виступив перед Комітетом Палати представників США зі збройних сил, а не в етері телеканалу. Крім того, ми помітили, що TruNews поширює прокремлівські наративи. Наприклад, медіа публікує неправдиві заяви російських представників про «нацистів» в Україні, а також про «крадіжку» Володимиром Зеленським $400 млн.

Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, пише, що TruNews — конспірологічне та псевдонаукове видання, яке просуває упереджену, неперевірену інформацію, а також поширює мову ненависті.

По-друге, у вирваному з контексту уривку Крістофер Каволі говорить про активність росіян в Атлантичному океані, а не про перевагу на полі бою: «Я хотів би підкреслити ваш коментар щодо специфіки деградації російських збройних сил, оскільки цей конфлікт не вплинув негативно на більшість російських військових. Однією з цих сил є їхні підводні сили. Важко говорити публічно. Як ви добре знаєте, сер, про підводну війну та наші зусилля в цьому відношенні. Але я можу сказати, що росіяни активніші, ніж ми їх бачили. За останні роки їхні патрулі в Атлантиці перебувають на високому рівні. У більшості випадків на вищому рівні, ніж ми бачили за останні роки». Тобто Каволі мав на увазі, що в регіоні Атлантичного океану російські військові не зазнали негативного впливу через війну в Україні.

Однак були випадки, коли рф перекидала морські підрозділи, які не входили до складу її сухопутних військ, на війну в Україну. Наприкінці березня 2022 року 155-а бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту рф втратила близько 50% свого особового складу. Також бригада Тихоокеанського флоту рф зазнала втрат у листопаді 2022 року та в січні 2023 року.

Крім того, Крістофер Каволі зазначив, що Україна перебуває в «хорошій позиції» для контрнаступу. За його словами, сухопутні сили росії сьогодні більші, ніж були на початку широкомасштабного вторгнення. Однак це не підтверджує того, що росія нібито виграє у війні. До того ж Крістофер Каволі не раз висловлював свою підтримку щодо надання військового озброєння Україні. У лютому 2023 року Каволі сказав американським законодавцям, що США та їх союзники мають надіслати Україні сучасну зброю, зокрема літаки F-16.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний