НЕПРАВДА: Американський неонацист Кент «Boneface» Маклеллан воював у складі «Азову» у 2014 та 2022 роках

НЕПРАВДА: Американський неонацист Кент «Boneface» Маклеллан воював у складі «Азову» у 2014 та 2022 роках

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
190

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють відео з американським неонацистом Кентом «Boneface» Маклелланом та стверджують, що він нібито брав участь у силових акціях ДУК «Правий сектор» та воював у підрозділі «Азов» у 2014 та 2022 роках, а також рекрутував добровольців США.. 

У 2014-2015 та 2022 роках Кент Маклеллан не міг бути у складі українських підрозділів, оскільки фізично не перебував в Україні. Це підтверджують документи про його арешти, судові рішення, суперечності у словах американця та російських пропагандистів. 

Скриншот допису 

Хоча російська пропаганда та сам Boneface стверджують, що він був у складі українських військових підрозділів, міжнародна розвідувальна організація «Bellingcat» встановила, що Кент Маклеллан фізично не міг бути присутнім в Україні у 2014-2015 роках та у 2022 році.  

У період з 2014 по 2015 роки Маклеллан не мав змоги перебувати в Україні, оскільки у 2012 році його визнали винним у справі щодо участі у воєнізованому навчанні. За це Boneface отримав покарання у вигляді чотирьох років випробувального терміну. Зокрема, він не міг залишити країну без дозволу офіцера пробації. На запит представників «Bellingcat» у Департаменті виконання покарань Флориди відповіли, що Кент Маклеллан не отримував дозвіл покинути штат. 

У 2015 році, коли Boneface нібито перебував в Україні, він опублікував фото з Флориди у російській соціальній мережі «Вконтактє». Це підтвердили у своєму розслідуванні Bellingcat.  

У 2022 році Маклеллан, за його словами, був в Україні з січня до 1 квітня 2022 року і знову з 4 квітня до 27 травня. Проте це неправда. 1 квітня 2022 року його заарештувала поліція в окрузі Ескамбія, штат Флорида. А 22 квітня призначили суд, на якому був присутній сам Маклеллан. Також він підтвердив, що не мав доходу, банківських заощаджень, пільг, будь-яких інших фінансових ресурсів чи фінансової підтримки, а отже часто подорожувати до України з США не міг. Тим паче Україна закрила небо для цивільного авіасполучення, що збільшило вартість подорожі через треті країни.

Окрім цього, вже на початку березня і до його повної окупації 20 травня Маріуполь, де нібито був Boneface, перебував у повному оточенні. Тому американець не міг потрапити у місто чи вибратися з нього у період присутності в Україні, про який він вказує.

Самі російські пропагандисти плутаються у версіях. В одній частині статті вони точно не можуть вказати, де саме на території України нібито воює Маклеллан, а в іншій стверджують, що він захищав Маріуполь у складі «Азову».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний