НЕПРАВДА: Анджей Дуда поклав квіти до пам'ятника воїнам УПА

НЕПРАВДА: Анджей Дуда поклав квіти до пам’ятника воїнам УПА

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
1178

Перевірка фейків у рамках співпраці з Meta

У мережі поширюють відео на якому президент Польщі Анджей Дуда нібито кладе квіти до пам’ятника воїнам УПА. Користувачі зазначають, що Дуда, мовляв, нехтує історичною пам`яттю, схиляючись над пам’ятником бійцям, які вбивали поляків під час Волинської трагедії.

Однак це неправда. Президент Польщі вшанував пам’ять воїнів УНР.

Анджей Дуда вшанував пам’ять воїнів Української Народної Республіки, які у 1920 році воювали разом з армійцями Війська Польського проти більшовиків, розповіли в адміністрації польського президента у твітері.  

Скриншот відео

Відео, яке поширюють у мережі, має дуже низьку якість. Проте на записі офіційного каналу чітко видно, що на надгробку, до якого крокує посадовець, викарбувані цифри «1918-1920». Саме у ці роки розгорнули свою діяльність члени Української Народної Республіки. Водночас Українська повстанська армія сформувалася лише у жовтні 1942 року. Тобто до створення УПА залишалося ще понад 20 років.

Однією з найбільш успішних операцій УНР стала Варшавська битва у серпні 1920 року. Спільно з польськими воїнами УНРівці розгромили армію більшовиків. Це протистояння увійшло в історію як «Диво на Віслі».

15 серпня у країні відзначають День Війська Польського та згадують солдатів, які полягли за свободу Польщі. Тому напередодні Дуда поклав квіти до пам`ятника воїнам УНР, які пліч-о-пліч боролись із поляками за свободу та незалежність. Ця традиція не нова, раніше президент уже вшановував пам’ять вояків УНР.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний