НЕПРАВДА: Антисептик шкодить, а не захищає | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Антисептик шкодить, а не захищає

26 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
2574

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що антисептики не лише не захищають, а й шкодять. Нібито вони порушують баланс мікроорганізмів шкіри, спричиняють алергічні реакції та дерматити, підвищують ризик виникнення деяких захворювань.

Проте, за умови правильного використання це не так.

Через надмірне використання дерматит може спричиняти не лише антисептик, а й мило. Аналогічно й алергію можуть викликати антисептики та ароматизоване мило. Тому, протиставляти мило і антисептики некоректно.

Більше того, використання антисептиків не робить шкіру більш вразливою до бактеріальних інфекцій, а навпаки дозволяє зменшити ризик передачі шкідливих бактерій.

Антисептики, особливо з великим вмістом спирту (60-95%), рекомендують використовувати за відсутності води та мила поруч. 

Антисептики із вмістом спирту понад 60% можуть допомогти уникнути захворювання, а також не заразити інших.

За умови правильного застосування — використовувати достатню кількість та не витирати до повного висихання — антисептик деактивує багато типів мікробів, але не всі.

Тези про шкоду антисептиків спростовували й іноземні незалежні фактчекери, наприклад, з Factcheck.org та Reuters.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний