НЕПРАВДА: Атака на вежі-близнюки організована США — Дональд Трамп

НЕПРАВДА: Атака на вежі-близнюки організована США — Дональд Трамп

28 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
157

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють уривок промови Дональда Трампа, в якій експрезидент США нібито стверджує, що терористична атака на вежі-близнюки 11 вересня 2001 року організована США: «Вони 4 роки закривали мені рот, але тепер я говорю постійно, не було жодної атаки на вежі Світового торгового центру, не було тієї атаки, як нам її показали, і що в цьому замішані інші країни… Але в результаті нас втягнули у війну на Близькому Сході… Ми витратили $9 трлн, ми вбили мільйони людей… І чого ми досягли? Нічого! Ми отримали лише смерть та кров». 

Утім, це — неправда. Дональд Трамп не звинувачував США в організації атаки на Вежі-близнюки, він зазначив, що за часів його президентства в США не було таких масштабних терористичних атак. 

Скриншот публікації

22 січня 2024 року у промові у місті Лаконія (штат Нью-Гемпшир, США) Дональд Трамп дійсно критикує втручання США у конфлікти на Близькому Сході та згадує події 11 вересня 2001 року, коли терористи «Аль-Каїди» здійснили атаку на Вежі-близнюки. Однак лише як приклад події, котрої не було за часів його президентства. 

«Коли я чотири роки був там [на посту президента], мені так хотілося говорити.У нас не було тероризму, не було нападів, не було нічого. У нас була заборона Трампа на в’їзд, і ми називаємо це забороною на тероризм. Ми хотіли запобігти тому, щоб терор проник у нашу країну, але я не міг про це говорити, бо не хотів цього робити. А потім, наступного дня, щось сталося. Тож я чотири роки тримав язик за зубами щодо цієї теми. Але зараз я говорю про це постійно. У нас не було атак. У нас не було Всесвітнього торгового центру. У нас не було таких атак, які ви бачили, і  тим більше таких, які ви бачите в інших країнах», — сказав політик.

Жодного разу у своїй промові Трамп не заперечив напад ісламських терористів на Всесвітній торговий центр. Ба більше, у 2017 році Дональд Трамп наголосив на їхній провині у теракті 11 вересня під час свого першого візиту до штаб-квартири Центрального командування Збройних сил США та Командування спеціальних операцій США: 

«Радикальні ісламські терористи сповнені рішучості завдати удару по нашій батьківщині, як вони це зробили 11 вересня; як вони це робили від Бостона до Орландо і Сан-Бернардіно. І по всій Європі, ви бачили, що сталося в Парижі та Ніцці.  Це відбувається по всій Європі. Дійшло до того, що про це навіть не повідомляють, а в багатьох випадках дуже, дуже нечесна преса не хоче про це повідомляти. У них є свої причини, і ви це розумієте», заявив Дональд Трамп.

«Заява» Трампа, що США нібито організували атаку на Всесвітній торговий центр, — це частина конспірологічних теорій, метою яких є зняти відповідальність за організацію теракту зі справжніх терористів — ісламістів «Аль-Каїди».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний