НЕПРАВДА: Ацтеки та інки приносили в жертву вождів під час епідемій

НЕПРАВДА: Ацтеки та інки приносили в жертву вождів під час епідемій

26 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
980

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в ацтеків та інків нібито була традиція жертвувати своїх вождів як акт підношення богам під час епідемій. 

Скриншот допису

Однак, це – неправда.

Ацтеки та інки не приносили у жертву своїх вождів під час епідемії. Раніше це спростували незалежні фактчекери з AFP fact checking.

Професор Алан Кові з Техаського університету, археолог, що спеціалізується на інках, у коментарі для AFP зазначив, що існують підтвердження участі інків та ацтеків у людських жертвоприношеннях, однак немає доказів, що під час епідемій в жертву приносили вождів. 

Професор Алан Кові також сказав, що навряд чи епідемії існували до прибуття європейців – тобто, до 1492 року. Ті епідемії, які досягли нагірної Мексики (віспа, 1520 рік) та Анди (можливо, віспа, близько 1525 року), вбили багато місцевої аристократії, що жила у містах, потенційно включаючи тодішніх правителів ацтеків та інків.

Професор Мезоамериканської антропології Університету Алабами Річард Діл заявив, що немає жодних доказів, що підтверджують те, що ацтеки та інки приносили у жертву своїх вождів під час епідемії. За його словами, епідемії ніколи не існували в доколумбовій Америці. Предки корінних американців залишили Старий Світ задовго до того, як виникли будь-які подібні “хвороби натовпу “, і тому інфекційні організми ніколи не існували в Америці, поки їх не завезли європейці та їхні африканські раби наприкінці 1400-х та на початку 1500-х років.

Доктор Джон Верано з Тулейнского університету, який досліджує доісторичне населення прибережних і високогірних районів Перу, зазначив, що твердження про приношення в жертву вождів є невірним для будь-якої цивілізації Нового Світу. Також він додав, що існували суспільства, які дійсно практикували людські жертвоприношення в Мексиці, Мезоамериці та в Андах, але вони не обирали своїх же лідерів для жертвоприношень. 

Камілла Таунсенд, професор університету Рутгерса з латиноамериканської історії, також підтвердила те, що давні корінні американські народи не жертвували своїми лідерами в часи епідемії. Правдою є лише те, що низка культур корінних народів іноді приносили в жертву військових полонених. Вони вірили, що найвищим даром богам є дар людського життя.