НЕПРАВДА: Авіакомпанія Southwest Airlines скасувала рейси через відмову співробітників вакцинуватися
Beta

НЕПРАВДА: Авіакомпанія Southwest Airlines скасувала рейси через відмову співробітників вакцинуватися

26 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
11

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито американська авіакомпанія Southwest Airlines скасувала приблизно 40% польотів, бо 80 пілотів та багато інших співробітників компанії відмовились вакцинуватися. Мовляв, невакцинованих звільнили, а тому й довелось скасувати рейси.

Утім, це — неправда. Southwest Airlines скасувала рейси через погодні умови, військові навчання та обмежену кількість персоналу на одному з маршрутів.

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Factcheck.org, USA Today, AFP та Politifact.

8 жовтня авіакомпанія Southwest Airlines змушена була скасувати низку рейсів через погані погодні умови. Як наслідок, виникли проблеми з логістикою та відновленням польотів — на одному з напрямків не вистачало персоналу, також завадили військові навчання, а один із літаків компанії не міг виконати рейс через технічні причини.

Однак, у соцмережах почали поширюватись фейки про те, що авіакомпанія скасувала рейси через звільнення персоналу, який відмовився вакцинуватися. У деяких публікаціях в англомовному сегменті стверджували, що рейси скасували через страйк працівників, які відмовляються вакцинуватися. Підставою для цього стало повідомлення компанії 4 жовтня про обов’язковість вакцинації для всіх працівників до 8 грудня.

Федеральне авіаційне управління США (Federal Aviation Administration) заперечило, що скасування рейсів виникли через страйк працівників чи відмову співробітників компанії вакцинуватись.

Цю заяву спростували і в профспілці пілотів Southwest Airlines. Там заявили, що немає жодних затримок чи збоїв у роботі компанії, пов’язаних з нещодавнім рішення про обов’язкову вакцинацію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний