НЕПРАВДА: «Азов» розпочав кампанію по рекрутингу найманців у Франції

НЕПРАВДА: «Азов» розпочав кампанію по рекрутингу найманців у Франції

13 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
301

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що «український батальйон “Азов”» розпочав кампанію з набору у свій склад найманців у Франції. Як доказ наводять сайт французькою мовою з символікою підрозділу, де нібито можна подати анкету на вступ та задонатити. 

Це неправда. «Азов» спростував інформацію про рекрутинг найманців з Франції. Оригінальний та фейковий сайти мають різне оформлення. Домен французького «представництва» бригади зареєстрований у Німеччині.    

Скриншот допису

Сайт з доменом «AZOV-FRANCE.fr» існує, але він не належить «Азову». Про це підрозділ повідомив на своїй офіційній сторінці у твіттері. Вони уточнили, що не займаються рекрутингом добровольців за межами України, а єдиним сайтом бригади є «azov.org.ua». Через нього вони й набирають добровольців. Нещодавно «Азов» також почав розміщувати вакансії на сайті «Work.ua». 

Також законодавство України дозволяє іноземцям служити у Силах оборони України. У такому разі вони є українськими військовослужбовцями, а не «найманцями». 

У пості про фейковий сайт використали формулювання «батальйон “Азов”», хоча на момент 24 лютого 2022 року вони були полком, а з лютого 2023 року — однією з бригад «Гвардії наступу» у складі Національної гвардії України. 

Стиль та оформлення французького та українського сайтів відрізняються. 

Зверху — офіційний сайт «Азову». Знизу — фейковий сайт

Ми перевірили, де розміщений хост сайту. Як виявилося, його домен зареєстрований не у Франції, а в Німеччині. Дата реєстрації вказана як 20 жовтня 2023 року.   

Також на фейковому сайті не розміщена повна інформація про бригаду. У французькій версії історія «Азову» описана лише до 2018 року, коли на офіційному — все вказано до останніх подій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний