НЕПРАВДА: Азовці поширюють расистські повідомлення та радіють смерті дітей після землетрусу в Туреччині

НЕПРАВДА: Азовці поширюють расистські повідомлення та радіють смерті дітей після землетрусу в Туреччині

27 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
550

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби бійці бригади «Азов» у телеграм-каналі радіють смертям дітей після землетрусу в Туреччині 6 лютого, а у дописах під постами пишуть расистські висловлювання. Автори додають скриншоти цих повідомлень, нібито з телеграм-каналу бригади «Азов»

Утім, це неправда. Згадані пости із расистськими висловлюваннями та схвальними дописами про смерть дітей під час землетрусу в Туреччині опублікував телеграм-канал «AZOV Ukraine Supporters». Проте цей телеграм-канал не є офіційним акаунтом бригади «Азов».

Скриншот повідомлення, яке поширили в мережі

Автори ведуть телеграм-канал англійською мовою. Вони публікують власні тексти та репостять повідомлення інших каналів, зокрема у телеграм-каналі є повідомлення, ніби в Україні є прибічники нацистської ідеології, а землетрус у Туреччині спровокувала Америка також автори пишуть расистські висловлювання.

Офіційний телеграм-канал бригади має назву «АЗОВ», на каналі публікують контент українською. На каналі немає постів, присвячених землетрусу в Туреччині. У телеграм-каналі пишуть про новини бригади, спростовують неправдиву інформацію, агітують вступати до лав ЗСУ, публікують фото та відео бойових дій.

До лав «Азова» вступають представники різних національностей. Зокрема у 2014 році, тоді ще до батальйону «Азов», доєднались італійці. А сержант бригади Владислав Дутчак зазначав, що нині у «Азові» служать вірмени, азербайджанці, грузини, росіяни, угорці, тому заяви, ніби бригада має расистські погляди неправдива.

«Ми з повагою ставимося до інших народів, які живуть біля нас, разом із нами, і які разом зараз із нами відстоюють спільну нашу Батьківщину», сказав Дудчак.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний