НЕПРАВДА: Багато військових не виявили бажання повертатися в Україну після навчань у Великій Британії

НЕПРАВДА: Багато військових не виявили бажання повертатися в Україну після навчань у Великій Британії

29 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
641

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито багато військових не виявили бажання повертатися в Україну після навчань у Великій Британії, деякі навіть спробували дезертувати. Крім того, стверджують, нібито лише 20% українських військових успішно  склали іспити після навчань у Великій Британії. У публікаціях посилаються на статтю The Guardian.

Однак це — неправда. У статті The Guardian немає згадок про дезертирство військових, небажання повертатися додому та про погані результати навчань.

У статті The Guardian, опублікованій 27 березня, зазначено, що українські екіпажі, які проходили навчання на танках Challenger 2  у Великій Британії, повернулися додому. Очікується, що вони візьмуть участь у контрнаступі.

Підполковник Джон Стоун, який керував тренуваннями, зазначив, що усі були дуже вражені рівнем компетентності українських військових. 

У статті немає жодної згадки про інструктора Джона Батлера, який нібито навчав українських військових та заявив, що лише 20% змогли скласти випускні іспити. Також у статті The Guardian  не йдеться про небажання повертатися в Україну чи спроби дезертувати.

Ми перевірили першу версію статті, збережену у вебархіві. Там також немає таких коментарів від Джона Батлера. До того ж інформації про так званого «британського інструктора» Джона Батлера, як і інтервʼю з ним про українських військових, у мережі взагалі немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний