НЕПРАВДА: Байден дозволив військовим робити операції зі зміни статі безкоштовно | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Байден дозволив військовим робити операції зі зміни статі безкоштовно

29 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
644

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що президент США Джо Байден нібито видав указ, що дає змогу військовим робити операцію зі зміни статі безплатно завдяки медичним пільгам. Начебто тепер операція, що коштує понад $100 тис., буде фінансуватися платниками податків.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

 

Однак, це — неправда. Це вже перевіряли іноземні незалежні фактчекери зі Snopes.

Цю новину поширювали лише країні праві видання. Вони виступають першоджерелами для постів у Facebook. Однак ці видання відомі своєю поганою репутацією – вони часто пишуть фейкові новини та поширюють конспірологічні теорії.

У цих статтях посилаються на розпорядження, яке видала адміністрація Байдена 25 січня 2021 року. Однак у ньому немає згадок про безоплатну зміну статі. У цьому розпорядженні Байден скасовує попереднє, ще часів Трампа, яким обмежував службу трансгендерних людей в американській армії. Новий документ дає трансгендерним людям можливість служити в армії на рівні з усіма, а також Байден зобов’язав командирів різних підрозділів армії звітувати щодо виконання цього завдання.

Отже, військові не можуть змінювати стать за рахунок податків, такого указу Байден не підписував. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний