НЕПРАВДА: Байден визнав, що Україна має передати росії території задля миру
Beta

НЕПРАВДА: Байден визнав, що Україна має передати росії території задля миру

20 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
142

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президент США Джо Байден, заявив, що Україна має віддати росії території заради досягнення миру. У публікаціях посилаються на статтю видання New York Post.

Проте це неправда: президент США не говорив про необхідність віддати росії українські території.

Після виступу Джо Байдена про економічну ситуацію від преси прозвучало питання, чи повинна Україна поступитися територіями задля миру. На що Байден відповів: «Від самого початку я казав і буду казати — не кожен зі мною погодиться — нічого щодо України без України. Це їхня територія. Я не повинен казати, що їм робити чи не робити. Але мені здається, що в певний період це питання має вирішитися шляхом переговорів. І до чого вони приведуть, я не знаю. Ніхто не знає в цей час. Але ми продовжимо підсилювати Україну до такого стану, в якому вона зможе захистити себе» («From the beginning, I’ve said and I’ve been — not everyone’s agreed with me — nothing about Ukraine without Ukraine. It’s their territory. I’m not going to tell them what they should and shouldn’t do. But it appears to me that at some point along the line, there’s going to have to be a negotiated settlement here. And what that entails, I don’t know. I don’t think anybody knows at the time. But in the meantime, we’re gonna continue to put the Ukrainians in a position where they can defend themselves»).

Попри провокативний заголовок, New York Post опублікувало відео відповіді президента США та навело цитату, з якої чітко зрозуміло, що Байден не говорив про необхідність передати території росії. Натомість указав, що питання територій та завершення війни — це справа України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний