НЕПРАВДА: Батько примусово мобілізованого сина вбив співробітника ТЦК у Харкові

НЕПРАВДА: Батько примусово мобілізованого сина вбив співробітника ТЦК у Харкові

8 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
214

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито батько примусово мобілізованого сина вбив співробітника ТЦК у Харкові. У пості стверджується, що хлопця відвезли до військкомату, видали форму та відправили на фронт без медичної перевірки. Підозрюваний батько начебто вистежив одного з працівників ТЦК та завдав кілька ударів ножем у шию. Опісля вбивця відвіз тіло на залізничну колію, де намагався видати вбивство за самогубство.

Утім, це — неправда. Підозрюваний убив свого товариша під час побутової сварки. Жертва не була співробітником ТЦК.

Скриншот допису

Автор посту додав до допису фото загиблого. За допомогою зворотного пошуку у Google нам вдалось знайти оригінальне джерело публікації світлини. На офіційному сайті Харківської обласної прокуратури 19 січня 2024 року справді повідомляли про винесення підозри 70-річному чоловіку за фактом умисного вбивства, замаскованого під самогубство. Однак у повідомленні немає згадок про те, що жертва була співробітником ТЦК.

Згідно з матеріалами слідства, причиною вбивства став побутовий конфлікт. За попереднім вироком суду, допоки триває розслідування, підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний