НЕПРАВДА: Безконтактні термометри небезпечні через лазер | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Безконтактні термометри небезпечні через лазер

28 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
2628

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що вимірювання температури безконтактними термометрами небезпечне, оскільки у них використовується лазер. 

Проте, це не так. Безконтактні термометри безпечні.

По-перше, лазер використовується не у всіх безконтактних термометрах. 

Інколи у термометрах є лазер для того, щоб правильно розташувати термометр. Лазер не можна направляти в очі, зазначає представник компанії ThermoWorks Тім Робінсон у коментарі для Associated Press.

Але за умови дотримання правил використання безконтактних термометрів лазер не потраплятиме в очі, а тому й не може зашкодити

Використання лазера у термометрі не може зашкодити шкірі людини чи сприяти загущенню крові, адже шкода лазеру в термометрах не доведена науковими дослідженнями.

По-друге, вимірювання температури не є науковим чи медичним дослідом. Температурний скринінг рекомендується CDC як додатковий захід боротьби з поширенням COVID-19.

Термометр фіксує довжину хвиль від тіла, але не випромінює інфрачервоні промені. Тому, він не може спричиняти рак або пошкоджувати мозок людини.

Незалежні фактчекери з AFP та Associated Press вже спростовували тези про шкоду безконтактних термометрів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний