НЕПРАВДА: Безсимптомні носії не поширюють коронавірус – дослідження вчених з Уханю | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Безсимптомні носії не поширюють коронавірус – дослідження вчених з Уханю

10 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
841

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про те, що безсимптомні носії не поширюють новий коронавірус, тому обмежувальні заходи не мають сенсу. Такий висновок роблять на основі дослідження з Уханю, опублікованого в листопаді.

У цьому дослідженні групи китайський вчених та Університету Східної Англії йдеться про те, що жодна з близьких контактних осіб 300 безсимптомних носіїв SARS-CoV-2 не була заражена. Однак автори маніпулюють цими результатами, зазначаючи, що оскільки безсимптомні носії не можуть заражати інших, обмежувальні заходи не потрібні.

По-перше, це дослідження проводилося після суворого локдауну в Ухані. У дослідженні також вказують, що усіх безсимптомних носіїв та їхніх контактних осіб було ізольовано у спеціально відведені готелі на 2 тижні, допоки вони не отримали негативні результати на наявність SARS-CoV-2.

По-друге, автори згадують результати інших досліджень, які довели, що безсимптомні носії можуть заражати інших, або з часом розвивати симптоми. І хоча уханське дослідження показало, що після локдауну безсимптомні носії не заразили інших, такий ризик є. А у ВООЗ стверджують, що передача SARS-CoV-2 від безсимптомних можлива, хоча й виникає доволі рідко.

По-третє, автори дослідження опублікували заяву та наголосили, що «дослідження не показує, що вірус не може передаватися від безсимптомних носіїв». І що, найвірогідніше, саме суворі немедикаментозні заходи — носіння масок, миття рук, соціальне дистанціювання та локдаун — допомогли стримати поширення Covid-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний