НЕПРАВДА: Більше 100 тисяч мешканців Запоріжжя подали заяву на отримання громадянства рф

НЕПРАВДА: Більше 100 тисяч мешканців Запоріжжя подали заяву на отримання громадянства рф

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
816

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

З 14 червня російські ЗМІ поширюють новину, що мешканці Запоріжжя масово подають заяви на отримання російського громадянства. Джерелом інформації є колаборант Володимир Рогов, раніше самопроголошений «мер» Мелітополя, а тепер член «головної ради військово-цивільної адміністрації» на окупованій території. 

Утім, це неправда: не вся територія Запорізької областів окупації, а місто Запоріжжя залишається під українським контролем. 

Станом на 5 червня 2022, майже 60% території Запорізької області тимчасово окуповано, як стверджує голова Запорізької ОВА Олександр Старух. Саме Запоріжжя підконтрольне Україні. У місті створили гуманітарні хаби для прийому жителів тимчасово окупованих територій та населених пунктів, де тривають бойові дії.

Точних даних, скільки людей залишилося на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, немає, однак можна зробити припущення. До окупації населення в Мелітополі складало 156 тисяч людей.  Станом на 16 травня 2022 року, з міста поїхало 45−50% місцевих жителів, тобто під окупацією залишилося близько 70 тисяч людей, як зазначив мер міста Іван Федоров. Населення Бердянська до війни становило приблизно 108 тисяч осіб, Енергодару — приблизно 52 тисячі.

Мелітополь та Бердянськ є найбільшими містами серед тимчасово окупованих у Запорізькій області. 100 тисяч охочих отримати громадянство агресора — захмарне число. Наприклад, у перший день видачі російських паспортів у Херсоні заявки на громадянство росії подали 23 особи, а в Мелітополі — 30 осіб. Отже, ажіотажу щодо отримання російського громадянства немає. Не було і повідомлень від надійних джерел про черги для отримання російського паспорту, а оформити за 2 дні більше 100 тисяч заявок непомітно неможливо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний