НЕПРАВДА: Більшість населення України вимагає капітуляцію

НЕПРАВДА: Більшість населення України вимагає капітуляцію

18 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
507

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють результати опитування, за яким начебто більшість населення України вимагає капітуляцію. Зокрема 30% українців готові на все заради миру.

Насправді російська пропаганда зманіпулювала даними. Під час опитування 30% українців відповіли, що вони «бажають» миру за будь-яких умов, проте на поступки готові піти лише 8%. 

Скриншот допису

28 липня 2023 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва справді опублікував аналітичний звіт за підсумками опитування «Війна, мир, перемога, майбутнє». Проводили дослідження спільно з «Центром політичної соціології» та у співпраці з Громадянською мережею «ОПОРА». Опитування провели у період з 5 по 15 червня 2023 року.  

У звіті вказано, що «якнайшвидшого завершення війни за будь-яких умов бажає 30% українців, проте дійсно готові піти на хоч якісь поступки заради швидкого закінчення війни лише 8% респондентів». Тобто, українці не готові до капітуляції, а бажають швидшого настання миру. До того ж лише меншість готова піти на поступки заради швидшого закінчення війни. 

Також 53% опитаних готові терпіти наслідки війни заради майбутньої перемоги, 77% впевнені у перемозі України. Думку про територіальні поступки підтримує лише 6% населення. Лише близько 14% опитаних готові йти на поступки, що передбачають відмову від членства в НАТО чи ЄС. 53% готові до продовження війни, якщо це потрібно для перемоги, попри очікування погіршення фінансової та безпекової ситуації для них. 

Крім того, із 6 по 11 червня 2023 року соціологічна група «Рейтинг» провели дослідження «Формула стійкості України: основні складові під час війни та у поствоєнний період». 58% опитаних українців зазначили, що задля перемоги готові терпіти труднощі через війну кілька років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний