НЕПРАВДА: Білий дім стверджує, що IQ Джо Байдена дорівнює 187

НЕПРАВДА: Білий дім стверджує, що IQ Джо Байдена дорівнює 187

26 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
105

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фейк, нібито Карін Жан-П’єр, прессекретаркa Білого дому, повідомила у ранковому брифінгу 29 січня 2024 року про те, що 46 президент США пройшов IQ-тест та у результаті отримав 187 балів. Це нібито робить його «найрозумнішим президентом в історії Сполучених Штатів».

Однак це неправда, адже немає жодних підтверджень, що Джо Байден проходив IQ-тест та його результати публікувались.  

Скриншот допису з фейсбуку

Джерелом, на яке спирається автор фейку, є пресбрифінг Карін Жан-П’єр та координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі від 29 січня 2024 року. Основною темою спілкування під час пресбрифінгу були зовнішні відносини Сполучених Штатів, зокрема з Іраном, Китаєм та Ізраїлем. До того ж Кірбі та Жан-П’єр обговорювали внутрішні суперечки у Конгресі. Під час розмови посадовці згадували Президента і його ставлення до політичної напруги з Республіканцями, але ніхто з учасників брифінгу не зачіпав теми мисленнєвих здібностей Джо Байдена. Щобільше, на сайті Білого Дому та у надійних ЗМІ немає згадок про те, що IQ Президента США дорівнює 187. 

Тема рівня IQ і раніше ставала предметом спекуляцій та досі використовується недоброчесними опонентами як аргумент у політичних суперечках. Зокрема, Дональд Трамп безпідставно принижував гідність свого суперника Джо Байдена, виставляючи себе на контрасті як більш резонного політика. Водночас існують лише академічні спроби приблизно порахувати IQ попередніх президентів США, однак достовірні дані про рівень IQ Джо Байдена відсутні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний