НЕПРАВДА: Біженці з України відмовилися жити в будинках із літерами «Z»

НЕПРАВДА: Біженці з України відмовилися жити в будинках із літерами «Z»

25 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
526

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють фото контейнерного будинку, який встановили у Німеччині для біженців з України. У повідомленнях стверджують, що українські біженці відмовилися жити у цих будинках, адже на них намальовані літери «Z».

Немає жодних підтверджень, що українці відмовилися жити у модульних будинках. Літери «Z» на контейнерних будинках означають місце для сну.

Скриншот допису

Уперше ці фотографії та інформація про контейнерні будинки для біженців з’явилася у матеріалі німецького видання Bild, на яке посилаються російські медіа. У статті йдеться про те, що зараз у німецькому місті Гамбург потребують житла близько 50 тисяч біженців, із яких 20 тисяч — із України. Житла також потребують біженці з Афганістану та Сирії, тож влада Гамбурга вирішила звести домівки у тих частинах міста, де не вистачає місць.

Це 50 маленьких будинків, які можуть вмістити від 4 до 6 людей. Вони оснащені спальнею, кухнею та ванною кімнатою. Контейнерні будинки більш компактні: вони займають менше місця, ніж модульні. Автори статті вказують, що місцева влада тільки планує розмістити ці будинки. А отже не можна стверджувати, що українці вже могли відмовитися жити у цих помешканнях.

До того ж літери «Z», які намальовані на будинках, позначають місце для сну, а не символ, який використала росія для вторгнення в Україну. Наприкінці квітня 2022 року у Львові встановили 88 схожих контейнерних будинків, які можуть вмістити понад 350 переселенців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний