НЕПРАВДА: Бодібілдер Даг Бріньоль помер через вакцину від COVID-19

НЕПРАВДА: Бодібілдер Даг Бріньоль помер через вакцину від COVID-19

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
349

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що бодібілдер Даг Бріньоль помер через вакцину від COVID-19. Однак причиною смерті Дага Бріньола стала інфекція COVID-19, а не вакцина від неї. Раніше про це писали незалежні фактчекери з PolitiFact

Скриншот допису

4 квітня 2021 року Даг Бріньоль повідомив, що зробив перше щеплення від COVID-19. Він закликав людей наслідувати його та зробити щеплення. Бріньоль також зазначив, що якщо він помре, то ті люди, які стверджують, що вакцина вбиває людей, виявляться правими. Невідомо, чи зробив Бріньоль друге щеплення від COVID-19. 

Даг Бріньоль помер 13 жовтня 2022 року у віці 62 роки. У звіті судово-медичного експерта-коронера округу Лос-Анджелес причиною смерті вказано інфікування COVID-19. Водночас зазначається, що у Бріньоля було супутнє захворювання — атеросклеротична серцево-судинна хвороба. 

Атеросклеротичне серцево-судинне захворювання це ущільнення та звуження артерій, викликане накопиченням жирів, холестерину й інших речовин на стінках артерій. Ця хвороба вплинула на смерть Бріньола, але не була основною причиною. Це PolitiFact пояснила Сара Ардалані, представниця судово-медичного експерта-коронера.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний