НЕПРАВДА: Борг України перед Євросоюзом становить $700 млрд

НЕПРАВДА: Борг України перед Євросоюзом становить $700 млрд

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
257

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють частину з інтерв’ю Володимира Зеленського, який розповідає про борги за війну в Україні. Користувачі додають на відео підпис про те, що борг України перед Євросоюзом нібито складає $700 млрд. 

Це — неправда. Насправді Європейському Союзу Україна має виплатити $26,47 млрд боргу. Партнери полегшили боргову навантаженість на державу, а Європарламент рекомендував надавати Україні позики на пільгових умовах.

Скриншот з відео, яке поширюють у мережі

У Міністерстві фінансів України повідомляють, що станом на 30 вересня 2023 року державний та гарантований державою борг становить $133,6 млрд. Саме заборгованість за позиками від міжнародних партнерів займає найбільшу частку держборгу України. Однак міжнародні партнери надають такі позики під низький відсоток та з відстрочкою. Зокрема Європейському Союзу Україна має виплатити $26,47 млрд боргу. 

Крім того, у 2022 році міжнародні кредитори погодилися заморозити на 2 роки виплати України за облігаціями на суму понад $20 млрд. А в жовтні видання Reuters повідомило, що більшість двосторонніх кредиторів України призупинили її зобов’язання з виплат за облігаціями до 2027 року. Також Європарламент рекомендував надавати позики Україні на пільгових умовах із максимальною тривалістю 35 років та не починати погашення основної суми до 2034 року.

Найімовірніше, цифру у $700 млрд користувачі узяли з новини про заборгованість уряду України перед Національним банком. У статті «Економічної правди» йдеться про те, що Нацбанк є найбільшим кредитором держави, якому уряд заборгував 700 млрд гривень, а не доларів США. І в тексті немає жодної згадки про $700 млрд перед Євросоюзом. У своїх відео користувачі використовують неправдиві дані, аби посіяти ворожі настрої серед українців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний